Kiedy rejestrować bazę użytkowników w GIODO?

>Na to pytanie powinien znać odpowiedź każdy kto poważnie bierze się za e-biznes. Każdy właściciel serwisu internetowego zawierającego dane osobowe internautów powinien zgłosić taką bazę do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Piotr Majewski twierdził swojego czasu, że bazę do Giodo należy zgłaszać tylko w przypadku posiadania danych osobowych, które bezwzględnie identyfikują człowieka np. PESEL. To się nie zmieniło jednak to czym jest dana osobowa już budzi wątpliwości. Jak twierdzi pracownik GIODO (z poniższego filmu) posiadanie jakiejkolwiek danej osobowej wymaga rejestracji bazy. Pytanie zatem co jest daną osobową? („Czym są dane osobowe – wyjaśnienie ustawowej definicji”). Ostatnio sporo szumu na ten temat się zrobiło ze względu na wątpliwości czy przypadkiem adres IP to nie dana osobowa. Polecam artykuł na ten temat „GIODO przyjrzy się serwisowi Blox.pl”. Ponad 2 tygodnie temu na stronie lookr.tv pojawił się drugi film z pracownikiem GIODO odpowiadającym na pytania internautów w tych kwestiach. Z filmu możecie dowiedzieć jak i kto powinien zgłosić taki wniosek, jakie punkty w regulaminie serwisu umieścić, aby uniknąć nieporozumień… Myślę, że serwisy posiadające duże zbiory takich danych powinny je zarejestrować. Z tego co się zorientowałem koszt jest niewielki, a może zaoszczędzić kłopotów. Podobnie jak z rejestracją stron internetowych w sądach. Obowiązkiem naszym jest także aktualizacja tych danych cyt.: „… administratorzy danych mają obowiązek zgłaszania do GIODO zmian dokonanych w zbiorze, którego powinni dopełnić w ciągu 30 dni od daty ich wprowadzenia.”. Myślę, że do tematu trzeba podejść z dystansem i nie obawiać się, że w związku z posiadaniem komentarzy do artykułów na blogu w którym może pojawić się adres e-mail, nick… musimy rejestrować bazę danych. Jeśli chciałbyś poczytać więcej na temat rejestracji bazy użytkowników lub zgłosić taką bazę to zapraszam na stronę GIODO Rejestracja zbiorów danych osobowych.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania „Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.5/5 (4 votes cast)
Kiedy rejestrować bazę użytkowników w GIODO?, 3.5 out of 5 based on 4 ratings

Frazy wpisywane przez użytkowników wyszukiwarek internetowych:

  • czy strone internetowa trzeba zglosic do giodo
  • giodo kurs darmowy
  • jak zgłaszać bazę do giodo
  • kiedy zgłaszamy giodo
  • koszt rejestracji bazy danych w giodo
  • kto musi zgłaszć dane do giodo
  • kto powinien zgłaszać dane do GIODO
  • kto zgłasza do GIODO

o autorze

admin

Od 2008 prowadzi ów seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

4 komentarzy

napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Proste Techniki SEO
Zwiększające Ruch Na Stronie!

"Jak Skutecznie I Bezpiecznie pozycjonować strony, aby nie podpaść Google i wygenerować ruch na stronie!"

Porady są darmowe!
Podaj mi swój e-mail, abym mógł Ci je wysłać: