SeoBohater test pół automatycznego programu do katalogowania

<p style=”text-align: center;”>seobohaterOprogramowanie nie jest już dostępne w sprzedaży

SeoBohater to kolejny z programów do pół automatycznego katalogowania jaki wziąłem do testu.
O programie SeoBohater pierwszy raz przeczytałem na forum PIO jednak screeny z programu odrzuciły mnie od niego na tyle skutecznie, że dalej się nim nie interesowałem.

O programie od autorów: “SEOBohater ułatwia i wspomaga najbardziej popularne i wydajne metody pozycjonowania, którymi są  katalogowanie oraz dodawanie artykułów do tzw. presell pages, w Polsce nazwanych preclami.”

Na stronie producenta brak informacji kiedy program powstał. Na forum programu SeoBohater o pierwszych poprawkach pisano rok temu, natomiast pierwszy post o SeoBohaterze na forum PIO pojawił się w lipcu 2009 roku (z wpisów na forum programu wynika, że aktualizacje są raz na 1-3 miesiące). Wcześniej program nazywał się Seo Machina. Do testów wykorzystałem pełną wersję programu, jednak autorzy nie zapomnieli o demie więc polecam je pobrać i sprawdzić zanim się go kupi. Instalacja programu przebiegła szybko i sprawnie, aczkolwiek nie spodobało mi się, że, aby móc w pełni korzystać z programu SeoBohater należy jeszcze doinstalować kilka modułów. Wolałbym jednak ściągnąć większą instalkę, która zawiera już wszystko.

Seo Bohater - oprogramowanie dla pozycjonera

SeoBohater i jego funkcje?

(+ moje spostrzeżenia)

  • Automatyczne wypełnianie formularzy na stronach katalogów,
    – funkcja działa, jednak dodając stronę do kilku katalogów zdarzyło mi się, że program nie radził sobie tak dobrze jak SeoLight i nie wypełniał formularzy, a przy jednym płatnym katalogu nie przyjmował kodu sms.
  • Podświetlanie fraz na stronach katalogów – abyś mógł łatwo znaleźć potrzebne linki, np. typu “dodaj stronę” seobohater,
    – funkcja o tyle ciekawa, że podświetla nie tylko wybrane kategorie i podkategorie, ale można zdefiniować dowolny tekst jaki ma się podświetlać np. “submit”, “zaproponuj stronę” etc. zdarza się, że właściciele katalogów nie dają standardowego przycisku “dodaj stronę” i może się to przydać.
  • Możliwość tworzenia dowolnej liczby zestawów danych potrzebnych do wklejania, czyli adresu strony, słów kluczowych, tytułów, opisów, itp. seobohater,
    – podajemy w miejscu na tytuły jeden po drugim oddzielając je enterem analogicznie słowa i opisy, program podaje je losowo, lub kolejno.
  • Automatyczna i półautomatyczna rejestracja kont w wysoce skutecznych preclach wordpress,
    – tak jak i poprzednio tej funkcji nie testowałem.
  • Automatyczny odbiór maili z danymi do logowania się do kont wordpress, zapamiętywanie ich w specjalnej bazie i używanie ich do automatycznego logowania się,
    – tę funkcję też pominąłem.
  • Bardzo dobre oznaczanie katalogów w tabeli katalogów pod kątem ich przydatności, np. typ katalogu, czy jest moderowany, płatny, wymaga linka zwrotnego, jaką ma tematykę, jaki ma page rank i site seobohater typy,
    – przydatne informacje do filtrowania katalogów.
  • Opcje zaznaczania katalogów w tabeli do czarnej listy, beznadziejnych, dodanych, oczekujących na zatwierdzenie seobohater status katalogu,
    – ciekawe aczkolwiek określenie “beznadziejne” trochę rozwala 🙂
  • Możliwość nadawania katalogom swoich ocen, znaczników liczbowych umożliwiających potem filtrowanie tabeli, itp.,
    – to się przydaje bo można samodzielnie np. na podstawie BL, SITE czy innych parametrów dać ocenę katalogowi, a później do projektu wczytać katalogi tylko z wybraną oceną.
  • Możliwość wszechstronnego filtrowania list katalogów seobohater filtrowanie,
    – filtrowanie jest dość zaawansowane, w SeoLight nie znalazłem aż tak rozbudowanych możliwości filtrowania, na screenie widać jak to wygląda.
  • Praca w wielu zakładkach naraz, co pozwala otwierać kilka katalogów naraz i przyspieszyć proces katalogowania,
    – ta funkcja bardzo mi się nie podoba. Na stałe jest otwartych 5 zakładek i, żeby otworzyć katalog trzeba najpierw wybrać zakładkę w której ma się otworzyć, a następnie kliknąć w niego na liście, po dodaniu wpisu zamykając okno tak naprawdę go nie zamykamy tylko zamykamy stronę, która jest w tym oknie. Rozwiązanie to jest dla mnie bardzo nieintuicyjnie i nie zrozumiałe. Dlaczego autorzy nie zrobili tego tak jak to wygląda w przeglądarkach internetowych to nie wiem, ale strasznie mnie to denerwuje i ogranicza ilośc otwartych katalogów do 5.
  • Opcja podwójnego sprawdzania tzw. SITE, czyli stopnia w jakim google zaindeksowało dany katalog.
  • Opcja sprawdzania PR (page rank strony) na bieżąco.
  • Opcja podwójnego sprawdzania Backlinków w yahoo, czyli sprawdzania ilości linków prowadzących do pozycjonowanej strony seobohater backlink,
    – 3 powyższe opcje są bardzo przydatne . Na bieżąco są sprawdzane BL, SITE I PR. Świetna funkcja, która od ręki pozwala sprawdzić jakość katalogu.
  • Sprawdzona, mniejsza baza adresów katalogów i precli, gotowych do zaimportowania w każdym projekcie. Druga baza w pliku csv zawierająca około 12 tys. pozostałych adresów,
    – tak jak przy SeoLight nie oceniam bazy katalogów, aczkolwiek do każdego stworzonego projektu można zaimportować inną bazę katalogów co w SeoLight nie było dostępne, a przy dodawaniu do katalogów tematycznych może bardzo się przydać (na stronie listamocnychkatalogow.pl możesz kupić przygotowaną przeze mnie listę mocnych katalogów przygotowanych także pod Seo Bohatera).
  • Moduł wyszukiwania tematycznych katalogów w sieci i włączania ich do zbiorczej bazy katalogów,
    – moduł pozwala na wyszukiwanie nowych katalogów po wpisaniu odpowiednich fraz. Rewelacyjne narzędzie do poszukiwania nowych katalogów, szczególnie tematycznych. Gratuluję pomysłu. Narzędzie przyda się choćby do szukania nowych katalogów 🙂
  • Moduł kalendarza zadań pozwalający na zaplanowanie i kontrolę procesu katalogowania seobohater kalendarz,
    – moduł “bata” :), wpisujemy jaki projekt dziś jest do katalogowania, ile ma trwać, ile razy powielić i co ile dni się pojawić. Wszystko mamy widoczne w kalendarzu po wykonaniu zadania klikamy na nie dwukrotnie i oznacza się jako wykonane. W sumie taki harmonogram pracy przy większej ilości stron może się przydać.
  • Prawie automatyczne tworzenie łańcuchów synonimów w trakcie tworzenia opisów twojej strony, co pozwala na wykorzystanie jednego opisu w kilkudziesięciu do kilkuset katalogach przy jednoczesnym zachowaniu unikatowości (w zależności od długości i jakości początkowego, źródłowego artykułu),
    – przydatna funkcja dzięki, której za pomocą jednego opisu program stworzy samodzielnie dziesiątki innych opisów i zadba o ich unikalność, masa roboty za nas wykonana.
  • Unikatowa funkcja: Opcja podpowiadania synonimów w pełnej odmianie języka polskiego.
  • Automatyczne generowanie opisów z wstawionymi prawidłowo losowymi linkami w treści,
    – nie wiem czy to się sprawdza bo nie każdy katalog przyjmuje opis z linkami w treści. Myślałem, że program wprowadza taki link z automatu, ale nie mogłem tego przetestować bo katalogi do których dodawałem wpisy pokazywały, że wprowadziłem za mało treści do opisu, aby wstawić link mimo, iż jej ilość była wystarczająca. Ręcznie bez SeoBohatera dodanie przeszło.
  • Zachowywanie zmodyfikowanych łańcuchów synonimów we własnej bazie w programie.
  • Możliwość tworzenia i używania zagnieżdżonych łańcuchów synonimów, co pozwala z jednego zdania stworzyć wiele unikatowych wersji.
  • Opcja mieszania linii w opisach,
    – powyższe 3 funkcje jeszcze bardziej pozwalają zautomatyzować tworzenie unikalnych opisów.
  • Zaznaczanie katalogów jako dodanych lub oczekujących i zapis tego w bazie statystyk, która pozwala na łatwy eksport linków,
    – taki eksport to jak najbardziej sensowna opcja. Jednak jeśli chodzi o to jak to wygląda to wolę gdy mam listę i w jednym oknie mam katalogi do dodania, a w drugim dodane. Tutaj mam listę katalogów i po oznaczeniu dodane jest przy nim zielona buźka. Wydaje mi się, że gdyby katalog po dodaniu leciał do innej listy czy też znikał z niej byłoby to bardziej intuicyjne, a lista cały czas by się zmniejszała.
  • Baza dla artykułów wynikowych pozwalających na automatyczne przygotowanie opisów, a potem wklejanie bez potrzeby korygowania,
    – to kolejna funkcja, która automatyzuje tworzenie unikalnych opisów do katalogów.
  • Dwa silniki przeglądarek do wyboru: Gecko mozilla i IE internet eksplorer. Tylko Seo Bohater umożliwia taki wybór,
    – w razie jakichkolwiek problemów ze stroną katalogu spowodowaną niepoprawnym jej wyświetlaniem się na jednym silniku przeglądarki można przerzucić się na drugi.
  • Nowość: Moduł umożliwiający szybkie, bezpośrednie wchodzenie do podkategorii katalogów w zależności od podanych fraz. Przyspiesza to bardzo proces katalogowania.
    – bardzo ciekawa funkcja z którą spotykam się pierwszy raz, pozwala na szybkie wejście w interesującą nas podkategorię katalogu, aby szybciej dodać stronę.
  • Nowość: Opcja natychmiastowego pingowania (informowanie robota google o nowym wpisie do katalogu i zachęcenie go tym samym do szybszego sprawdzenia) po zatwierdzeniu wpisu jako dodanego. Współpraca z dodatkowym programem SB Pinger, który ponawia pingowania jeszcze kilka razy.
    – jest to jedna z ciekawszych funkcji tego programu, która pozwala na przyspieszenie indeksacji wpisów w Google.

Praca z programem SeoBohater

Po zapoznaniu się z programem SeoBohater co wydaje mi się dużo trudniejsze niż w programach konkurencji, pracuje się z nim dość sprawnie. Kilka tygodni temu gdy testowałem SeoLight dość mocno zdziwiła mnie ilość dostępnych w nim funkcji, jednak SeoBohater wydaje się bić w tym SeoLight na głowę. Jest naprawdę dużo bardziej rozbudowany choć nie ma co ukrywać, że wiąże się to też z trudniejszą obsługą. Korzystając z programu zauważyłem 2 problemy. Jeden polegał na tym, że program nie wypełniał we wszystkich katalogach formularzy, na 15 były ze 3 takie przypadki. Drugi natomiast polegał na tym, że dodając stronę do płatnego katalogu po wpisaniu kodu sms SeoBohater w ogóle go nie przyjmował i pokazywał jako błędny. Po wpisaniu tego kodu w tym samym katalogu w innym programie wpis został przyjęty bez problemu. Mimo wszystko program uważam za bardzo dobry produkt.

Interfejs programu SeoBohater

Niestety, ale to jest dla mnie największa bolączka programu SeoBohater. Może jestem trochę “zboczony” pod tym względem, bo jestem grafikiem, jednak interfejs wydaje mi się masakryczny. Wygląda to tak jakby, ktoś chciał zaoszczędzić na pracy grafika i całość wraz z grafiką stworzył samodzielnie programista 🙂 Do tego wszystkiego mnogość funkcji nie pomaga połapać się o co w tym wszystkim chodzi.

Po lewej stronie mamy listę katalogów załadowanych do projektu. Cały czas widać aktualny pr katalogu, bl oraz site, co bardzo mi się podoba. Po prawej wyświetla się wybrany katalog. Nad tym znajdują się zakładki. O ich nie intuicyjności pisałem już na liście funkcji. Uważam to za niedopracowanie. Powyżej kilka checkboxów np. do włączenia otwierania katalogów, testowania pr, bl, site czy też wybór silnika przeglądarki. Nad tym wszystkim mamy menu z wszystkimi ustawieniami naszej strony, filtrowaniem listy katalogów, bazą katalogów, dodawaniem katalogów, zaznaczenie katalogu jako dodane, czeka, czarna lista, beznadz. dalej zaznaczenie jako wordpress, ocena katalogu… Moim zdaniem jest tego zdecydowanie za dużo. Czemu wszystkich funkcji dotyczących katalogów nie umieszczono w jednym miejscu? Po co w głównym menu dodawanie nowego adresu katalogu? Wygląda to tak jakby ktoś chciał umieścić wszystko na wierzchu, żeby nie było trzeba daleko szukać. Interfejsu tego programu niestety nie polubiłem i wydaje mi się, że nie został zbyt dobrze przemyślany.

Demo SeoBohater

Przed zakupem programu polecam pobrać jego demo i samemu sprawdzić działanie SeoBohatera.

Support SeoBohater

Dla wielu użytkowników bardzo często support to decydujący czynnik o kupnie programu, a tutaj działa on rewelacyjnie. Bardzo często odpowiedzi otrzymywałem po kilku, kilkudziesięciu minutach, a nigdy nie dłużej niż po kilku godzinach. Support SeoBohatera jest także bardzo aktywny także na forum PIO. Gratuluję firmie takiego podejścia bo uważam, że to jest najlepsza droga do sukcesu.

Pomoc SeoBohater

Dostęp do pomocy mamy na forum programu, stronie domowej. Na stronie producenta oraz kanale YT są dostępne filmy z programu.

Jak wcześniej wspomniałem firma cały czas aktywnie wspiera użytkowników na forum pio https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=74209. Tutaj też możesz pozyskać sporo informacji na temat pracy z programem SeoBohater.

Cena i licencja SeoBoahtera

Koszt programu SeoBohater jest naprawdę niewielki bo wynosi 89zł, a dla użytkowników PIO jedyne 79zł więc musisz przyznać, że jest to nie wielka kwota. Szczerze powiem, że spodziewałem się wyższej ceny niż SeoLight biorąc pod uwagę mnogość funkcji dostępnych w SeoBohaterze.

Podsumowując

Program SeoBohater jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy są w stanie poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z programem. W związku z bardzo zaawansowanymi możliwościami generowania opisów można przypuszczać, że skuteczność katalogowania SeoBohaterem będzie bardzo dobra, a pingowanie wpisów przyspieszy ich indeksację w Google co wpłynie na przyspieszenie efektów katalogowania. Cena programu SeoBohater jest na tyle przystępna, że każdy seowiec nie powinien mieć problemu z taką inwestycją. Świetna pomoc techniczna może przekonać tych, którzy “będą mieli problem z odnalezieniem się” w programie 🙂

Bardzo mi się podoba, że autor programu SeoBohater cały czas go rozwija i pracuje nad nowymi funkcjami. Nie są one tworzone na siłę, ale rzeczywiście są to bardzo przydatne funkcje. Podejrzewam, że jest to efektem słuchania użytkowników m.in. forum PIO 🙂

Gdyby nie interfejs programu SeoBohater, który nie przypadł mi do gustu, nie wahałbym się ani chwili i wybrał SeoBohatera. Na razie jednak się wstrzymam i będę testował kolejne programy.

Jesteś użytkownikiem SeoBohatera? Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami na jego temat i skomentuj wpis!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (7 votes cast)
SeoBohater test pół automatycznego programu do katalogowania, 5.0 out of 5 based on 7 ratings

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

21 komentarzy

napisz komentarz
  • Pojawiła się też już nowa wersja Seo bohatera, na którą składają się dwa nowe programy – główny program SB4 i dodatkowy SB4 Edytor.
    Oba programy posiadają całkiem nowy design, który użytkownicy mogą sobie na dodatek kształtować sami i trochę inną filozofię interfejsu.
    Oba programy można ściągnąć w dziale nowości na stronie domowej programu.

  • Jak najszybciej sprawdzic liste dobrych znaczy dzialajacych seokatalogow, chodzi czy trona dziala czy nie

  • SeoBohater to rzeczywiście prawdziwy kombajn do półautomatycznego katalogowania, ale jego toporny interfejs oraz mnogość opcji i trudność w konfiguracji może odstraszyć początkującego użytkownika. Dla początkującego pozycjonera (oczywiście moim zdaniem, a jestem bardzo bardzo początkującym pozycjonerem), łatwiejszy w obsłudze z możliwością monitorowania wielu domen i fraz kluczowych oraz znacznie tańszy, ale zapewne nie tak dobry jest SeoDesktop.

  • Właśnie poszukuję programu do pozycjonowania. Jest to kolejny artykuł po którym coraz bardziej przekonuję się do SeoBohatera mimo, że jest mniej intuicyjny.

  • Jak dla mnie lepszym rozwiązaniem przy katalogowaniu jest program do automatycznego katalogowania oczywiście cena inna ale dla osób pozycjonujących dużą ilość stron polecam seocat. Natomiast SeoBohater ze względu na niską cenę oraz inne funkcje jest znakomitym programem półkatalogującym.

  • Good post. I learn something totally new and challenging on sites
    I stumbleupon on a daily basis. It will always be exciting to read content from other writers and
    practice something from their websites.

  • Hello! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My blog looks weird when viewing from my iphone. I’m trying to find a template or plugin that might be able to fix
    this problem. If you have any suggestions, please share.
    Many thanks!

  • I do not even know how I ended up right here, however I believed this submit used
    to be great. I don’t recognise who you’re however definitely you are
    going to a famous blogger when you are not already.

    Cheers!

  • I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don’t know who you are but definitely you are going to a famous
    blogger if you are not already 😉 Cheers!

  • Hi there I am so delighted I found your website, I really
    found you by accident, while I was browsing on Askjeeve for something else, Regardless I am here now and would just like
    to say kudos for a remarkable post and a all round thrilling
    blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the
    moment but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be
    back to read much more, Please do keep up the great jo.

  • Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to
    say that I’ve truly enjoyed surfing around your blog posts. After all I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

  • Kupilem ostatnio ten program . Miedzy innymi jak kupilem od ciebie liste katalogow.
    Forum na stronie producenta ju zniknęło a szkoda gdyż miał bym kilka pytań.

    btw program trochę toporny a jego obsługa wymaga duuuuzo cierpliwości, ciagle mam problem z prawidłowym automatycznym wypełnianiem pul.

  • Kolejny interesujący i rzeczowy art Twojego autorstwa. Jeśli zaś chodzi o sam program to nie na początku może przytłaczać mnogością funkcji. Producent powinien popracować nad tym by można było go w łatwy sposób dostosować do swoich potrzeb przez wyłączenie niektórych funkcji, by tym samym interfejs był bardziej czytelny.

  • Hello! I could have sworn I’ve been to this site before but after browsing through some of the post I realized it’s
    new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be bookmarking and checking back frequently!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.