Analiza metatagów i słów kluczowych na stronie klienta cz I

Żeby pokazać Wam na przykładzie jak stworzyć metatagi do witryny na tapetę wezmę stronę jednego z moich klientów wydawca miesięcznika “Kulturystyka i Fitness Sport dla Wszystkich” i poddam analizie jego metatagi i zaproponuję nowe moim zdaniem lepsze ze względu na pozycjonowanie.

Aktualne metatagi

Title – Kulturystyka i Fitness Sport dla Wszystkich – miesięcznik branżowy

DescriptionNajlepszy w Polsce miesięcznik zajmujący się sportami siłowymi ( kulturystyka, fitness, strongman ) i sportami walki ( mma, bjj, muay-thai ). U nas znajdziesz porady na temat: treningu, diety i suplementacji oraz relacje z zawodów.

Keywordssdw,sport dla wszystkich,kulturystyka,fitness,fitnes,kulturystyka i fitness,strongman,strongwomen,sporty walki,sztuki walki,bodybuilding,ju-jitsu,jiu-jitsu,bjj,brazylijskie jiu-jitsu,luta-livre,muay-thai,submission wrestling,submission,odżywki,suplementy,dieta,dieta kulturystyczna,dieta sportowa,roczny plan treningowy,plan treningowy,3-bój,trój bój,podnoszenie ciężarów


Moje spostrzeżenia

Title zawiera tytuł gazety w którym występują następujące słowa kluczowe: kulturystyka, fitness. Wybrane słowa wydają się być dobrymi dla tej branży jednak później sprawdzimy ich konkurencyjność w Goole.

Description zawiera przymiotnik “najlepszy”. Chwalenie się, że jest się najlepszym na rynku może nie być zbyt dobrze widziane w oczach internautów. Osobiście nie umieszczałbym kulturystyki i fitness w nawiasach, a głównie na nich skupił się w opisie. Zastanowiłbym się nad stworzeniem fraz zamiast pojedyńczych słów co byłoby łatwiej pozycjonować. Wydaje mi się, że wymienienie tutaj kilku sztuk walki zbyt wiele nam do pozycjonowania nie da. W dalszej części np. użyto frazy “relacje z zawodów” i jest to zdecydowanie lepsze niż miałby się pojawić tutaj wyraz “zawody” choć lepiej byłoby sprecyzować i napisać “relacje z zawodów fitness”, “relacje z zawodów kulturystów”.

Keywords niestety moim zdaniem został mocno zaniedbany, ograniczyłbym go do wybrania 10 najważniejszych fraz kluczowych i na nich się skupił. Część z nich powtórzył w opisie oraz tytule strony. Podejrzewam, że strona nie jest wypozycjonowana dobrze na żadne ze słów zawartych w keywords których jest cała masa. Jeszcze jedno moje spostrzeżenie to użycie słów kluczowych zbyt mało popularnych, które sa wpisywane przez userów na tyle rzadko, że nie przyniosą nam ciekawych wyników.

Wyniki w Google

Kulturystyka – 44 miejsce

Fitness – 46 miejsce

Brak wyników w pierwszej setce wyników – strongman (73 forum),  mma, bjj, muay-thai, relacje z zawodów

Sprawdziłem wyniki dla słów z tytułu oraz opisu i jak widać są one bardzo słabe, a naszpikowanie keywords słowami kluczowymi nie pomogło klientowi w zdobyciu ani jednej sensownej pozycji w Google.

Zapraszam jutro do przeczytania artykułu na temat tego jak stworzyć poprawne metatagi.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.9/5 (8 votes cast)
Analiza metatagów i słów kluczowych na stronie klienta cz I, 4.9 out of 5 based on 8 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

4 komentarze

napisz komentarz
  • Super artykuł. Bardzo podoba mi się takie praktyczne podejście do tematu, pokazanie go na przykładzie. Dzięki, przyda się ;).

  • Dziękuję za artykuł. mam pytanie skąd się wzięla pozycja poszczególnych słów kluczowych kulturystyka 44, fitness 46, strongman 73. Jak i gdzie to sparawdzić ? Czy to ze statystyk danej strony ? Jakiej wtyczki uźyć w wordpressie, aby to sprawdzić?

  • Artykuł przydał się gdyż porządkuję i uzupełniam wiedzę z tego zakresu.A skad się uczyć jak nie od najlepszych.Pozdrawiam 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.