Analiza metatagów i słów kluczowych na stronie klienta cz II

Dzisiaj sprawdzimy czy słowa, które będziemy chcieli zmienić, usunąć z metatagów nie zaszkodzą klientowi zatem sprawdzimy w Google Analitycs po jakich słowach kluczowych klienci wchodzą na stronę.

Z wyszukiwarek trafia 47% użytkowników

A oto słowa, frazy wpisywane przez użytkowników:

– sdw
– sport dla wszystkich
– kulturystyka i fitness
– kulturystyka i fitness sport dla wszystkich
– kulturystyka i fitnes
– kulturystyka
– tomasz brzózka
– sdw.pl
– www.sdw.pl
– krystian gronek

Co z tego jest dla nas naprawdę wartościowe? Myślę, że 2 frazy “kulturystyka” oraz “kulturystyka i fitness” ew. wersja też z błędem. Na resztę słów strona praktycznie sama się wypozycjonowała. Efekt długiego ogona jeśli ktoś chciałby czegoś więcej na ten temat się dowiedzieć zapraszam do artykułu Cezarego Lecha ze Sprawnego Marketingu Wykład na OKEBI: Long Tail (długi ogon) a SEO w e-Biznesie. Sam też kiedyś o tym napiszę gdyż w jednej z moich stron wejścia z długiego ogona są znaczące.

Sprawdzenie statystyk dla kolejnych 25 słów potwierdziło, iż cała masa słów kluczowych umieszczonych w keywords jest zbędna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (6 votes cast)
Analiza metatagów i słów kluczowych na stronie klienta cz II, 4.3 out of 5 based on 6 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

2 komentarze

napisz komentarz
  • Ciąg dalszych ciekawych informacji.Wydaje mi się,a nawet jestem pewien że diabeł tkwi w szczegułach. Szczeguły decydują o lepszej lub gorszej pozycji strony. To tak jak w pojedynku dwóch drużyn sportowych. Na oko mecz jest wyrównany ale wygrywa ta drużyna ktora na treningach przykladała większą uwagę do doszlifowaniu tych drobiazgów które pózniej decydują o zwycięstwie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.