Darmowy kurs z usability stron www

Statystyki jednej z moich stron wykazały, że tylko 20% użytkowników powraca na nią. W związku z tym zleciłem audyt użyteczności zewnętrznej firmie.

Audyt zawierający kilkadziesiąt stron wykazał, że użytkownicy mają ogromne problemy z poruszaniem się po witrynie i często nie wiedzą jak z niej korzystać. Muszę przyznać, że audyt bardzo się przydał i otworzył mi oczy na serwis.  Usiadłem osobiście do strony i spojrzałem na niego oczami klienta, a nie jego właściciela. Rzeczywiście muszę przyznać, że nie było łatwo na nim znaleźć cokolwiek.

Na początku próbowaliśmy poprawić funkcjonowanie strony jednak okazało się, że łatwiej i lepiej będzie stworzyć ją od początku. W stworzeniu struktury pomogła nam ta sama firma, która wcześniej zrobiła audyt użyteczności. Tutaj musiałem jeszcze sam sporo czasu spędzić gdyż stworzona struktura nie była najlepsza jednak dostęp do informacji na stronie stał się o wiele bardziej czytelny.

W związku z całą sytuacją zacząłem mocno interesować się użytecznością stron www. Bardzo pomocny stał się kurs usability Tomasza Karwatki z www.webusability.pl (pobierz)

Czego się nauczysz czytając kurs?

 • Ile kosztuje dobre usability.
 • Ile możesz zyskać dzięki dobremu usability.
 • Co decyduje o efektywności serwisu WWW.
 • Jak prowadzić analizę usability i oceniać intuicyjność serwisu?
 • Jak skutecznie docierać do klientów, mediów i otoczenia biznesowego poprzez efektywny serwis korporacyjny.
 • Jak zwiększać efektywność systemów eCommerce.
 • Co to jest współczynnik porzuceń koszyka i jak można go zmniejszać.
 • Czym są testy user-experience i jak je prowadzić.
 • Jak projektować użyteczne serwisy WWW i współpracować z agencją interaktywną.

Wszystkim serdecznie polecam ten kurs z czystym sumieniem.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Darmowy kurs z usability stron www, 5.0 out of 5 based on 1 rating

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

jeden komentarz

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.