[metaslider id=11287] Czytniki RSS – najciekawsze interesujące Cię wiadomości z wielu stron pod ręką | SEO Blog [huge_it_slider id='1']

Czytniki RSS – najciekawsze interesujące Cię wiadomości z wielu stron pod ręką

Jak możemy przeczytać na Wikipedii RSS to “umowna rodzina języków znacznikowych do przesyłania nagłówków wiadomości. Wszystkie w większym lub mniejszym zakresie bazują na XML-u. Aby skorzystać z kanału RSS, potrzebny jest odpowiedni program, tzw. czytnik kanałów. Często czytniki RSS-ów są zamieszczane w programach pocztowych.

Wiadomości RSS można przeglądać w:
* specjalnych programach do odczytu wiadomości RSS (w tym również wielu programach pocztowych)
* serwisach internetowych
* przeglądarkach internetowych: Opera, Mozilla Firefox, Flock, Safari, Internet Explorer 7 i 8, Avant Browser lub Maxthon”

A teraz po ludzku 🙂 co to jest kanał RSS

Kanał RSS to wiadomości ze strony udostępniane w odpowiednim formacie czytanym przez różne programy. Aby przeczytać co nowego pojawia się na stronach www już nie musisz wchodzić na nie, wystarczy zasubskrybować kanał RSS i jeśli jakakolwiek informacja pojawi się na tej stronie zostaniesz o niej powiadomiony. Narzędzie przydatne jeśli codziennie przeglądamy sporą ilość stron.

Co najważniejsze jest w kanałach RSS? Dostęp w ekspresowym tempie w bardzo prosty sposób do masy interesujących nas wiadomości. Dzięki niemu jako pierwsi możemy przeczytać, zlinkować i skomentować daną wiadomość.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

2 komentarze

napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.