Prosty i funkcjonalny czytnik RSS – “Brief”

Osobiście nigdy nie korzystałem z RSS gdyż nie czułem takiej potrzeby i wśród moich znajomych nikt z nich nie korzysta. Niegdyś próba korzystania z programu do czytania RSS nie powiodła się.
Czytanie co raz częściej i co raz większej ilości blogów zachęciło mnie do ponownego zapoznania się z tematem. Po wpisaniu w Google “najlepszy czytnik RSS” znalazłem kilka postów na forum na temat różnych czytników. W związku z tym, iż przeglądarkę mam otwartą zawsze podczas swojej pracy, a z programami miałem niezbyt ciekawe doświadczenie postanowiłem skorzystać z polecanego dodatku do FireFoxa “Brief”.

Po zainstalowaniu dodatku w przeglądarce obok ikony strony startowej pojawia się nam ikona kanału RSS. Aby zasubskrybować jakiś kanał RSS należy wejść na dowolną stronę, kliknąć link do kanału rss i go zasubskrybować za pomocą dynamicznych zakładek. Po lewej stronie mamy już nazwę kanału (z zaznaczoną w nawiasie lista nieprzeczytanych informacji) na którą możemy kliknąć i sprawdzić dany kanał. Kliknięcie 2 razy w tytuł wiadomości spowoduje otwarcie się strony.
Bardzo fajną opcją jest to, iż Brief informuje nas jeśli jakiś post został dodany do któregoś ze subskrybowanych kanałów. Na dole po prawej stronie pojawia się informacja, iż jest nowa informacja w danym kanale i dodatkowo w przeglądarce na dole jest ikonka pokazująca nam ilość wiadomości nie przeczytanych po której kliknięciu przechodzimy do Brief’a.
Wiadomości w briefie możemy widzieć całe lub same nagłówki jak wolimy. Po przeczytaniu wiadomości klikamy przeczytana i wiadomość znika. Jeśli chcemy zobaczyć wszystkie wiadomości z danego kanału wybieramy z górnego paska wyświetl wszystkie tylko wyświetl nieprzeczytane.

Dodatek brief jest dla mnie bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie muszę instalować żadnego dodatkowe softu, wszystko monitoruję w przeglądarce i jestem na bieżąco z interesującymi mnie informacjami. Polecam wszystkim to rozwiązanie.
Jeśli korzystacie z innych czytników RSS zapraszam do napisania jakie to rozwiązania.

W związku z tym, iż sam zacząłem aktywnie korzystać z kanałów RSS postanowiłem bardziej wyeksponować je także na swoim blogu.
Zapraszam do subskrypcji kanału RSS mojego bloga.

Dla zainteresowanych poniżej podaję listę linków z których za darmo można ściągnąć ikony do kanałów RSS.

RSS Icon
http://www.problogdesign.com/resources/60-great-rss-icons-for-your-blog
http://www.smashingmagazine.com/2008/04/01/fresh-free-and-gorgeous-rssfeed-icons
http://www.toxel.com/design/2008/08/13/collection-of-free-rss-feed-icons
http://www.mouserunner.com/Spheres_FreeRSS1.html
http://www.snap2objects.com/2007/06/10/30-free-vector-rss-buttons
http://www.feedicons.com
http://www.bittbox.com/freebies/free-glass-style-rssfeed-icons

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

2 komentarze

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.