Hit na wiosnę: biznes w sieci

We wczorajszym wydaniu Metra (ogólnopolski dziennik bezpłatny) pojawił się artykuł pt. “Hit na wiosnę: biznes w sieci”. Temat e-biznesu raczej nie jest poruszany w tym dzienniku dlatego tym bardziej mnie zainteresował.

“Polacy szturmem rzucili się po dotacje na e-biznes. Przez kilka dni złożyli blisko 900 wniosków – prawie dwa razy więcej niż rok temu. Ich łączna wartość trzykrtonie przekroczyła dostępny w konkursie budżet”.

Aplikacje można było składać od 2 do 31 marca, lub do przekroczenia 130% środków zaplanowanych czyli blisko 141 mln. zł. W związku z ogromnym zainteresowaniem już pierwszego dnia zakładany budżet został przekroczony, a ostatecznie 5 marca zakończono przyjmowanie wniosków. Liczba złożonych wniosków to 822, a wartość wnioskowanego dofinansowania to prawie 500 mln. zł. Wyniki poznamy w lipcu.

Z artykułu wynika, że na dofinansowanie mają szanse świeże firmy z innowacyjnymi pomysłami. Nie firmy zajmujące się projektowaniem stron www itp., a raczej porównywarki cenowe, lokalizatory internetowe… Dofinansowanie jest na 24 miesiące, później przedsiębiorca musi sam utrzymać swój biznes w przeciwnym razie będzie musiał zwrócić dotacje.

W zeszłym roku konkurs wygrał serwis elerningowy na liniowych pilotów samolotowych www.e-piloci.pl. Po odbyciu szkolenia w tym serwisie uczestnik otrzymuje certyfikat uznawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i może przystąpić do egzaminu Państwowego co dalej pozwoli mu na przystąpienie do podjęcia praktycznego szkolenia w powietrzu.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.