[metaslider id=11287] Hit na wiosnę: biznes w sieci | SEO Blog [huge_it_slider id='1']

Hit na wiosnę: biznes w sieci

We wczorajszym wydaniu Metra (ogólnopolski dziennik bezpłatny) pojawił się artykuł pt. “Hit na wiosnę: biznes w sieci”. Temat e-biznesu raczej nie jest poruszany w tym dzienniku dlatego tym bardziej mnie zainteresował.

“Polacy szturmem rzucili się po dotacje na e-biznes. Przez kilka dni złożyli blisko 900 wniosków – prawie dwa razy więcej niż rok temu. Ich łączna wartość trzykrtonie przekroczyła dostępny w konkursie budżet”.

Aplikacje można było składać od 2 do 31 marca, lub do przekroczenia 130% środków zaplanowanych czyli blisko 141 mln. zł. W związku z ogromnym zainteresowaniem już pierwszego dnia zakładany budżet został przekroczony, a ostatecznie 5 marca zakończono przyjmowanie wniosków. Liczba złożonych wniosków to 822, a wartość wnioskowanego dofinansowania to prawie 500 mln. zł. Wyniki poznamy w lipcu.

Z artykułu wynika, że na dofinansowanie mają szanse świeże firmy z innowacyjnymi pomysłami. Nie firmy zajmujące się projektowaniem stron www itp., a raczej porównywarki cenowe, lokalizatory internetowe… Dofinansowanie jest na 24 miesiące, później przedsiębiorca musi sam utrzymać swój biznes w przeciwnym razie będzie musiał zwrócić dotacje.

W zeszłym roku konkurs wygrał serwis elerningowy na liniowych pilotów samolotowych www.e-piloci.pl. Po odbyciu szkolenia w tym serwisie uczestnik otrzymuje certyfikat uznawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i może przystąpić do egzaminu Państwowego co dalej pozwoli mu na przystąpienie do podjęcia praktycznego szkolenia w powietrzu.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.