Skąd czerpać inspiracje do projektowania stron

Jako, że brak inspiracji często towarzyszy mi przy projektowaniu grafiki do stron www i pewnie nie jest to tylko moja bolączka dziś postanowiłem poruszyć ten temat.

Brak inspiracji bardzo często występuje w przypadkach obsługiwania klientów, którzy nie mają sprecyzowanej wizji strony. Do tego często dochodzi brak loga czy zdjęć identyfikujących firmę. Co w takim przypadku należy zrobić?

Ja zawsze zaczynam od zaproponowania klientowi projektu loga oraz wyboru kolorystyki strony. Po tym można przejść do wyboru zdjęć np. z istockphoto.com i przejść do webdesingu.

Inspiracje do projektowania grafiki biorę z serwisów z szablonami stron www i książek. Jednym z największych tego typu serwisów gdzie są one robione na dość wysokim poziomie graficznym jest serwis www.templatemonster.com. Znajdziemy tu tysiące szablonów z zaawansowaną wyszukiwarką. Możemy wpisać kolor czy temat jaki nas interesuje. Do wyboru do koloru jest tego zastrzęsienie. Warto czasem przeglądać takie szablony chociażby po to, żeby być na bieżąco z trendami graficznymi. Możecie znaleźć ciekawy układ strony, interesujące rozwiązanie menu…

Drugim źródłem moich inspiracji są książki. Kiedyś znalazłem w Empiku książkę wydawnictwa The Pepin Press pt.: “Web Design Index 6”. Jak wskazuje nazwa jest to 6 część. Książka ta zawiera około 350 stron screenów ze stron www. Projekty przedstawione są różne od bardzo prostych stron w html’u po zaawansowane strony flashowe. Ostatnio nabyłem kolejną część tej książki wersję 7 tym razem jednak w księgarni internetowej bo ceny były 30% niższe. Dodatkowo kupiłem jeszcze książkę tego samego wydawnictwa pt.: “Web design index by content” wydaje mi się, że tutaj jest więcej projektów html niż flash. W związku z usability bardziej przekonują mnie te pierwsze 🙂

Inspiracje można czerpać z bardzo wielu źródeł i nie muszą się one ograniczać do podglądania innych stron www. Często obejrzenie jakiejś reklamy, filmu czy zagranie w jakąś grę potrafi nas także zainspirować do działania.

Jeśli masz jakiś swój sposób na to, zapraszam do podzielenia się nim.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.

Jeśli chciałbyś zlecić jakieś prace graficzne, projektowe napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy z tej strony >>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.9/5 (8 votes cast)
Skąd czerpać inspiracje do projektowania stron, 3.9 out of 5 based on 8 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

4 komentarze

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.