[metaslider id=11287] Z życia wzięte – o konsekwencjach nie testowania | SEO Blog

Z życia wzięte – o konsekwencjach nie testowania

Dziś będzie trochę na wesoło o konsekwencji nie testowania nowych rozwiązań.
W miniony wekend robotnicy ze spółdzielni mieszkaniowej usuwali kuchenki gazowe w łazience i kuchni i podłączali “normalnie” ciepłą wodę. Po 2 dniach ich kucia w ścianie i murowania, poprosiłem brata i przyszłą bratową o pomoc w sprzątaniu co zajęło cały wieczór w 4 osoby i kolejne 2 wieczory z żoną. Woda podłączona więc bardzo się cieszyłem wreszcie nie jest ogrzewana kuchenką gazową.

Po 2 dniach poszedłem do kuchni i zorientowałem się ze nie mam cieplej wody. Pomyślałem, że jakaś chwilowa awaria 🙂 jednak dość szybko zorientowałem się, że robotnicy na odwrót podłączyli kurki. Ciepłą wodę pod zimną, a zimną pod ciepłą. Nie sprawdziłem tego wcześniej bo nie przyszło mi to do głowy.

Pomyślcie teraz co by było jakbym poprosił Panów, aby wykuli dziurę spowrotem w ścianie i naprawili swój błąd.
Po pierwsze byliby oni bardzo zdenerwowani, po drugie podniosłoby to koszt dla spółdzielni, a po trzecie osiwiałbym jakbym miał od początku wszystko sprzątać.

I tutaj widzę pewne podobieństwo z projektowaniem stron www. Nie przetestowanie strony www aplikacji może spowodować bardzo nieprzyjemne konsekwecje i duży wzrost kosztów projektu o czym przekonałem się dziś.

Nie przemyślałem dokładnie struktury menu w nowo tworzonym serwisie i musiałem je przerabiać, a poprzednia praca poszła na marne. Praca moja i programisty.
Dlatego wszystkim bardzo polecam testowanie aplikacji zanim oddamy ją do użytku. O ile ja zorientowałem się za wczasu z menu witryny o tyle robotnicy niestety nie i gdyby musieli naprawiać swój błąd to dzień pracy mieliby z głowy.

Wcześniej wykryty błąd pozwoli zaoszczędzić sporo gotówki. Błąd na stronie aktualnie był w miarę łatwy do usunięcia gorzej by to wyglądało jakby witryna już ruszyła, a kliencie zaczęli z niej korzystać.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.