Reklamy na blogu firmowym?

Na większości stron, które posiadam mam zainstalowane reklamy AdSense. Pozwalają mi one w części zarobić na rozwój serwisów nad, którymi pracuję i ew. hosting.

W związku z tym, że jest to blog firmowy od dłuższego czasu zastanawiam się czy wprowadzenie reklam typu AdSense nie zaszkodzi wizerunkowi mojemu i mojej firmy. Czy internauci nie zaczną traktować mnie jako amatora, który próbuje wykorzystać bloga do zarabiania pieniędzy, a nie poważnej firmy zajmującej się projektowaniem stron www? Dodatkowo z reklam Google użytkownicy mojego bloga łatwo będą mogli trafić do konkurencji.
Oglądalność na blogu utrzymuje się na stałym poziomie i myślę, że mógłby on generować jakieś nieznaczne przychody. Pytanie jest tylko takie czy więcej na tym nie stracę niż zarobię.

Przejrzałem kilka blogów firmowych i raczej nie stosuje się na nich reklam (chyba, że tej samej firmy). Blogi tego typu służą kreowaniu wizerunku firmy, a nie są tworzone bezpośrednio w celach zarobkowych. Tylko na jednym udało mi się znaleźć dość dobrze wkomponowane reklamy typu AdSense mianowicie na “Reklama AdSense umieszczona na SprawnyMarketing.pl ma wymiar czysto symboliczny. Wspomniany boks reklamowy oraz dochody przez niego generowane pozwalają opłacić serwer i co rok przedłużyć domenę nie stanowią jednak w żadnym stopniu wynagrodzenia dla redaktorów bloga.
SprawnyMarketing.pl realizuje zupełnie inne funkcje i cele, jak wiesz sprzedajemy za jego pośrednictwem szkolenia AdWords oraz szkolenia z pozycjonowania. W tym konkretnym przypadku blog zarabia na siebie w zupełnie nietradycyjny sposób.”

Specjalnie dla nas Cezary Lech VN:F [1.9.22_1171]

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.