Efekty flashowe bez flasha

W środę poszukując gotowych rozwiązań do flasha z efektami na zdjęciach natrafiłem na stronę effectgenerator.com.

Strona nazywa się The Effect Generator i działa w oknie przeglądarki. Ma ona na celu stworzenie animacji flashowych bez odpowiedniego oprogramowania. Przykładowo przejścia zdjęć, efekty na tekstach, banery, intra, buttony… Strona jest bardzo rozbudowana i bez znajomości flasha czy ActionScripta pozwala cieszyć się ciekawymi efektami.

Od ustawienia wielkości ekranu po zaawansowane animacje, przezroczystości, wrzucanie filmów You Tube … Jeśli nie masz flasha, a chciałbyś uzyskać ciekawe efekty nie ingerując zbytnio samemu w animację zdecydowanie polecam Ci tę stronę.

Nie stworzysz tutaj może zaawansowanej animacji dostosowanej pod klienta, ale np. head graficzny do strony z przewijającymi się zdjęciami owszem.

Minusem jest to, że nie można wygenerować sobie pliku fla, który można by było później edytować we Flashu. Jednak Effect Generator został stworzony właśnie dla ludzi, którzy nie posługują się na codzień flashem. Prosty szybki generator.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Efekty flashowe bez flasha, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

2 komentarze

napisz komentarz
 • Witaj!

  Temat posta raczej sugeruje uzyskanie efektow flashowych bez wykorzystania technologii jaka daje Adobe Flash -> tutaj uklon w strone zastosowania bibliotek AJAXowych. IMHO wprowadza on troche czytelnika w blad. Juz chyba bardziej trafny bylby temat: Generator efektow flash online (cos w tym kierunku).

  Pozdrawiam,
  M.

 • Mi oczywiście chodziło o to, że możemy uzyskać efekty flashowe bez obowiązku korzystania z Macromedia Flash.
  Dzięki za uwagę bo rzeczywiście generator brzmiałoby lepiej 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.