Telefony, moje hobby

Telefony komórkowe od zawsze budziły moje spore zainteresowanie dlatego postanowiłem kilka słów o nich napisać. Jakby nie patrzeć w dzisiejszych czasach internet w telefonie odgrywa bardzo ważną rolę. Post ten jest wstępem do przyszłych informacji o telefonach komórkowych dla blogerów, osób aktywnie korzystających z internetu w telefonach.

Za czasów nokii 5110, 3210, 3310, 8210, 6310 (pierwszy telefon biznesowy Nokii) zajmowałem się ich tuningiem.
W 2004 stworzyłem nawet stronkę www poświęconą temu zagadnieniu. Zmieniałem je co tydzień w poszukiwaniu tego wymarzonego.
Pierwszym telefonem, który posiedział w mojej kieszeni dłużej niż miesiąc, a miałem go pewnie około roku była nokia N-GAGE. Teraz moje wymagania co do telefonu poszły w zupełnie inną stronę jednak wtedy N-GAGE był znakomitym dla mnie telefonem. Filmy, gry o jakich inni mogli pomarzyć na telefonie.

Kolejny telefon był już uznawany za bardziej biznesowy Nokia 6630. Sprawował się świetnie i też miałem go około roku czasu.

Moje oczekiwania co do telefonu powoli zaczęły iść w stronę telefonów biznesowych i następny był Samsung i600. Uważam, że był to pierwszy telefon z wyższej półki jaki miałem. Pozwalał on już swobodniej korzystać z internetu, posiadał często bardzo potrzebną funkcję kopiowania i wklejania tekstu, miał wifi i podstawa to pełna klawiatura qwerty. Telefon typowo biznesowy, płaski, czarny.
Do tego telefonu miałem kilka zastrzeżeń: zamulający system WM5, małe niewygodne klawisze i jeśli dobrze pamiętam na klawiaturze nie było podkreślnika co uniemożliwiało mi logowanie się do niektórych stron www. Podejrzewam, że wgranie mu WM6 mogłoby go przyspieszyć jednak w związku z tym, że telefon był na gwarancji nie chciałem w niego ingerować.

Po około pół roku odłożyłem go na półkę i kupiłem SPV M3000. Telefon bardzo fajny, pierwszy z dotykowym ekranem. Posiadał pełną klawiaturę QWERTY jednak bardzo wygodną rozsuwaną spod spodu telefonu nie jak w I600 z “naćkanymi” klawiszami. SPV posiadał system WM5. Był bardzo wygodny, jedyną jego wadą był wypadający rysik. Telefon sprzedałem miesiąc temu z rok przeleżał na półce.

Od jakiegoś roku używam HTC SPV M3100. Telefon bardzo podobny do M3000 jednak ma o wiele szybszy procesor i klawisze QWERTY połączone ze sobą.
Ten telefon posiadał już wszystko czego potrzebowałem. Dodatkowo lepszy procesor pozwalał mi spokojnie instalować masę dodatkowych aplikacji. Karta 4GB w telefonie pozwala swobodnie załadować spory zbiór MP3 czy jakieś filmy. W związki z tym, że jest to już PocketPC, a nie telefon to ich różnorodność jest ogromna. System WM6 pozwala nam zrobić z telefonem dosłownie wszystko. Polecam forum mobione.pl, którego użytkownicy nie raz mi pomogli i angielskie forum z softem jakiego tylko zapragniemy forum.xda-developers.com.
Dzięki zainstalowanemu GG, przeglądarką Operą, możliwości odbierania poczty… mogłem załatwić sobie część rzeczy w tramwaju zanim wróciłem do domu, a po powrocie spokojnie zjeść z żoną obiad 🙂
Problemy z telefonem zaczęły się gdy za bardzo zacząłem w nim grzebać, tuningować. Aktualnie po instalacji jakiegoś nowego softu potrafią być z nim problemy aczkolwiek trzeba wziąść pod uwagę, że nie są to oryginalne softy i może w tym jest sęk.
Jednak SPV M31000 ze standardowym softem wygląda i używa się dość opornie. Dobry soft pozwala nam znacznie przyspieszyć pracę z telefonem (link do filmiku ze zmodyfikowanym softem).

W związku z ostatnio pojawiającą się zawodnością telefonu postanowiłem poszukać czegoś nowego w cenie około 700zł nowego, który byłby co najmniej tak dobry jak SPV M3100 jednak nie tak awaryjny.
Godziny spędzone na allegro i mgsm.pl wskazały jeden wybór nad, którym zastanawiałem się jakiś czas, ale o tym więcej już wkrótce.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

jeden komentarz

napisz komentarz
  • Ciekawi mnie kwestia, jak w przypadku SPV M31000 wygląda sprawa z rootowaniem telefonu. Słyszałem, być może błędnie, że aby zrootować ten model należy przeprowadzić downgrade softa do niższej wersji. Wydaje mi się to absurdalne….

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.