Klient ftp w FireFox – FireFTP

Dziś będzie krótko o kliencie FTP w przeglądarce.

Na co dzień w celu wgrywania plików na serwer FTP wykorzystuję program Total Commander. Program ma kilka możliwości. Może służyć jako program pakująco/rozpakowujący, klient FTP, eksplorator plików na komputerze. Do użytku prywatnego jest darmowy.

Nie wiem czego to wina, ale próbowałem z kilku komputerów u siebie w domu i za każdym razem przy przerzucaniu większej ilości plików lub większego pliku na serwer program zrywa połączenie. Wczoraj wrzucałem pliki na serwer, aby zainstalować bloga i oczywiście problem dalej ten sam.

Kiedyś szukając ciekawych wtyczek do FireFox’a znalazłem FireFTP. Zdziwiło mnie, że klient FTP jest dostępny nie jako oddzielna aplikacja, a wtyczka do przeglądarki. Podszedłem do tego bardzo sceptycznie. O dziwo klient ten działa wyśmienicie. W domu mogę ściągać i wrzucać na serwer bardzo duże pliki bez większych problemów. Gdy wczoraj wrzucałem pliki od WordPress’a przez TotalCommandera trwało to ponad pół godziny i co chwile połączenie  z serwerem zostało zrywane. Nie wytrzymałem i pomyślałem o FileZilli, ale jakoś nie chciało mi się jej ściągać i instalować i od razu przypomniałem sobie o FireFTP. W kilkanaście sekund ściągnięte i zainstalowane. Co ciekawe pliki od WordPress’a wrzuciły się w kilka minut. Bardzo polecam tego prostego klienta jak i FileZille.

Nie mówię, że TotalCommander jest zły bo być może kwestia tkwi w jakiś ustawieniach, ale ja przekonałem się do FireFTP szczególnie dobre rozwiązanie jeśli chcemy coś zrobić na szybko u klienta, a nie posiada on żadnego klienta FTP zainstalowanego.

Jeśli chcesz pobrać ten dodatek do FireFoxa kliknij tutaj.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Klient ftp w FireFox - FireFTP, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

2 komentarze

napisz komentarz
  • Witam, przerzuciłem się na fireFTP po niuansach z filezillą(hasła w XML) i podobnym problemie w TC, niestety robal od <iFrame>. Twitter blbablabl </iframe> również wyciąga hasła zapisane z firefoxa.

    Odradzam zapamiętywanie haseł w programach, to tylko kwestia czasu zanim pojawią wam się na stronach przekierowania(ja miałem 6 m-c spokoju)

    Pozostaje kartka i długopis. Amen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.