Skoda Yeti, ryzykowna kampania

W związku z tym, iż wczoraj w telewizji widziałem ciekawą reklamy Skody Yeti chciałem o niej co nieco napisać jednak jak spojrzałem w kanał RSS okazało się, że MediaFun wyprzedził mnie prawie o tydzień więc nie będę się powtarzał.

Ogólnie rzecz biorąc chodzi o to, że w reklamie tej pokazano wyszukiwarkę Google i wpisane w niej hasło “wygraj yeti” , które powinno poprowadzić nas na stronę skody yeti. Sytuacja taka jest dość ryzykowna bo nie ma możliwości zagwarantowania, że dana strona www pojawi się na pierwszym miejscu w Google zatem może to spowodować, że pieniądze zainwestowane w kampanię zrobią reklamę firmie konkurencyjnej, która ma lepszą firmę pozycjonującą.

Jak napisał Maciej Budzich w swoim wpisie “Skoda Yeti – jest ryzyko jest zabawa” konkurencja szybko zadziałała i na hasło podane w reklamie pojawiła się strona nissana (zapraszam na blog Maćka).

Oto reklama o której mowa.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.