Zaplecze pozycjonera – 2 ciekawe artykuły

Zaplecze dla pozycjonera jest niezbędnym narzędziem do pracy przy pozycjonowaniu stron. W jednym zdaniu powiedziałbym, że jest to zbiór wartościowych stron na, których umieszczane są linki do stron klientów, aby wzmocnić ich pozycję w wyszukiwarce. Ostatnio przeczesując informacje o budowie zaplecza trafiłem na 2 dość mało świeże jednak ciekawe artykuły na ten temat na stronie internetmaker. O dziwo znalazłem tam też kilka innych ciekawych artykułów o pozycjonowaniu o czym napiszę innym razem.

Pierwszy artykuł to “Zaplecze pozycjonera” zawierający informacje: jak buduje się zaplecze/strukturę? co wchodzi w skład zaplecza? jakie skrypty wykorzystać do budowy zaplecza? Artykuł z października 2008 roku.

Drugi artykuł to “Tajemnice pozycjonowania stron” także o tematyce zaplecza. Jak twierdzi autor “Na potrzeby tego artykułu przeanalizowaliśmy setki takich stron, ich wzajemne połączenia, schematy linkowania i przyjmowane strategie. Naszym celem było sprawdzenie, w jaki sposób najlepsi polscy pozycjonerzy budują i wykorzystują swoje zaplecze.” Artykuł z 4 sierpnia 2008 roku.

Informacje może te nie są już tak bardzo cenne jak w 2008 roku jednak niewtajemniczonym rozświetlą w głowie temat budowy zaplecza.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
blog.shpyo.net
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (4 votes cast)
Zaplecze pozycjonera - 2 ciekawe artykuły, 4.5 out of 5 based on 4 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

7 komentarzy

napisz komentarz
  • @Strony internetowe
    “Ciekawe jak się będzie miało zaplecze do nowego silnika Google.”

    wystarczy budować zaplecze pod użytkowników, nie tylko wyszukiwarki 😉

  • Najmocniejsze zaplecze pozycjonerskie to takie które ma wartość dla użytkownika. Coraz większy śmietnik niestety powstaje. Ludzie zapominają że mini strona zapleczowa też jest przeglądana przez internautów. Można przecież tworzyć zaplecze kombajnem typu MM ale powinno się robić to z głową także. To że mamy automat który przyspiesza pracę powinno skłonić do większej dbałości o treść a nie do zamieszczania treści rodem z miksera. Sam wkrótce zacznę budować zaplecze Microsite Manager ale czy to mnie upoważnia do tworzenia śmietnika a nie wartościowego zaplecza? Nie. Twórzmy coś na widok czego sami nie dostaniemy czkawki 😉

  • Sławku czy możesz mi podpowiedzieć jak mam zrobić wartościowe zaplecze pod serwis ogłoszeń ogłoszenia elbląg, czytałem już sporo ale nie mam pomysłu ? Moja śmieciówka właśnie zaliczyła ban i już wiem że następne ma być wartościowe ale nie mam pomysłu jak to zrobić. Czy postawić kilkadziesiąt serwisów ogłoszeniowych podlinkować je frazą ogłoszenia elbląg i innymi na które pozycjonuję które będą linkowały do docelowego serwisu ogłoszeń ? Ale to też jest niezgodne z wytycznymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.