Awaria bloga

Dziś sprawdzając statystyki bloga (jak co dzień) zdziwiłem się, że wczoraj jego oglądalność była ponad 10-krotnie mniejsza niż zawsze. Od razu pomyślałem, że pewnie usługodawca hostingu nawalił i w tym jest cały problem. Po kilku godzinach dostałem informację od znajomego, że coś jest nie tak z blogiem, że nie można wejść w żadną kategorię… Jak się okazało działała tylko strona główna i wszystkie wejścia z Google czyli 80-90% były odrzucane. Problem powstał wczoraj po aktualizacji wordpressa do wersji 2.9.2. Dziś męczyłem się kilka godzin z naprawieniem bloga. Najprawdopodobniej problem powstał przez niezgodność najnowszej wersji WP z pluginami. Po przewertowaniu kilku for dyskusyjnych już wiem, że przed instalacją należy wyłączać wszystkie pluginy przed aktualizacją 🙂 Problemów było kilka: – przestał mi działać dostęp do administracji i nie miałem jak wyłączyć pluginów (video tutorial), – adres www był do katalogu na serwerze, a nie subdomeną (nie wiem czym to było spowodowane), – nie działały linki do kategorii (problem z przekierowaniem 301), – pojawił się problem z dostępną pamięcią (tutorial)… Raz dwa przeszedłem do ręcznej aktualizacji bloga (tutorial). Później aktywowałem wtyczkę po wtyczce i sprawdzałem czy wszystko działa poprawnie. Kluczową kwestią było nie działanie linków do kategorii wpisów i samych wpisów i szczerze to nie miałem pojęcia czym to było spowodowane. Postanowiłem zrobić import danych XML, które wcześnie wyeksportowałem choć miałem obawę czy wpisy się nie podublują. Moja obawa była na miejscu bo po tej operacji wpisy się zdublowały w różnych kategoriach i zrobił się straszny śmietnik. Ostatecznie pozostał mi import baz danych MySQL przez phpMyAdmin (dobrze, że przed tymi operacjami zrobiłem zrzut bazy i, że co tydzień na e-mail przychodzi mi taki zrzut – plugin WP-DB-Backup). Tutaj też nie obyło się bez przeszkód bo były problemy z kodowaniem, ale ostatecznie udało się jest 1:30 w nocy 🙂 Jeśli zauważysz jeszcze jakiś problem z blogiem to koniecznie napisz na blog@gdaq.pl
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Awaria bloga, 5.0 out of 5 based on 1 rating

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

11 komentarzy

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.