Google optymalizuje swoje strony pod kątem SEO

Dziś internet obiegła wiadomość, iż Google bierze się za optymalizacje swoich stron pod kątem SEO. Gdy o tym przeczytałem nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. Gigant Google, który mówi nam jak należy projektować, pozycjonować, optymalizować strony stworzył raport w którym to informuje nas jakie błędy popełniała firma Google pod kątem SEO na swoich własnych stronach (informacja z bloga Google).

Dziw bierze, że tak duża firma popełnia tak karygodne błędy jednak muszę powiedzieć, że trzeba mieć odwagę, żeby się do tego przyznać :). Na stronach Google brak było metatagów, alt’ów obrazków, złe linkowania, nie przygotowane strony 404.

Myślę, że 50 stronicowy raport Google może być bardzo dobrym podręcznikiem dla webmasterów. Jutro na spokojnie zamierzam zapoznać się z raportem.

Kliknij, aby zapoznać się z raportem >>

Google’s SEO Report Card –

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

7 komentarzy

napisz komentarz
 • Myślę że śmiać się.. płakać powinni oni;) a tak poważnie to mimo wszystko masz racje trzeba mieć odwagę i jaja żeby przyznać się do tylu błędów. Oby udało im się wszystko poprawić.

 • Jak to mawiają, “szewc w dziurawych butach chodzi” :). No ale wyskrobali fajny raport na ten temat. Jak dla mnie najciekawsze było w nim stwierdzenie że przy duplicate content reputacja może się rozkładać po stronach zawierających powieloną treść, zamiast skupić się na tej jednej, właściwej. W razie czego jest na co się powołać 🙂

 • ciekawe czy optymalizując swoje strony google będzie bawić się black seo 🙂 a może zlecą to naszym rodzimym specom od seo

 • Jeśli wymagają czegoś od innych, to sami też powinni świecić przykładem.
  Również wydaje mi się że to dobry krok.
  Zresztą z czasem, każda strona się zaśmieca (Tym bardziej jak się ma wielu redaktorów).

 • Swoją drogą zastanawiające jest to, co chcieli osiągnąć przyznając się i publikując raport. Dlaczego nie zrobili tego po cichu, tak aby nikt się nie zorientował. Fakt, że trzeba mieć odwagę, przyznać się, że popełniło się błędy, ale nie sądzę, żeby tylko o to chodziło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.