Jak poświęcając kilka minut zarobiłem 150zł w niecały 1 dzień – zarabianie na linkach

Dzisiejszy wpis trochę odbiegnie od tematyki bloga, aczkolwiek o możliwości zarabianiu na blogu ze 2 wpisy miałem okazję napisać wcześniej.

Wczoraj zajrzałem na platformę e-lerningową Piotrka Majewskiego i znalazłem szkolenie pt.: “impleBUSINESS 2010”. Szkolenie o tyle dla mnie ciekawe, iż dotyczy zarabiania na wiedzy, a jakiś czas temu zacząłem pisać kurs promocji stron www, ale o tym kiedy indziej. Jeśli jest ktoś zainteresowany konferencją to oczywiście zapraszam do kliknięcia tutaj w celu zapoznania się z jej programem, aczkolwiek dosłownie za niecałe 3 godziny kończą się zapisy. Sam zorientowałem się dość późno, iż takie szkolenie będzie w ogóle miało miejsce. W związku z dość kiepską sytuacją finansową zacząłem się zastanawiać co zrobić, aby zdobyć 177zł w ciągu 24 godzin.

Teraz cofnijmy się w czasie o miesiąc 🙂 kiedy to wpadłem na pomysł, aby sprzedawać linki na Allegro na blogu w związku z tym, iż Google przyznał mu PR=5. Przejrzałem dostępne oferty linków na allegro, przygotowałem krótka i zwięzłą ofertę i puściłem aukcję, aby sprawdzić jaką cenę mogę otrzymać za link. Osiągnięta cena to 52,99zł za jeden link. Po tej aukcji wrzuciłem na allegro kolejną aukcję tym razem kup teraz z ofertą 4 linków, które poszły w 2 dni. Po 2 tygodniach sprzedałem jeszcze 3 linki. Na tym postanowiłem poprzestać, aby nie robić z bloga linkowni i nie stracić PR5. Kilka osób wykupiło linki na kilka miesięcy więc łącznie zarobiłem ponad 600zł.

A teraz wróćmy do szkolenia. Wczoraj około godziny 22 wysłałem e-mail do klienta, iż jego link na moim blogu wygasa następnego dnia i czy zechce przedłużyć jego publikację. Następnie wrzuciłem na allegro aukcję kilku dodatkowych linków oraz wysłałem e-mail do jeszcze jednego klienta, któremu publikacja linka wygasa też lada dzień.

Podsumowanie: po 24 godzinach wygląda następująco: 1 link sprzedany na allegro 50zł, 2 klientów przedłużyło publikację linków 100zł łącznie daje mi to 150zł i tym sposobem mogę wybrać się na szkolenie 🙂

W poście tym chciałem zwrócić uwagę na ciekawy sposób na zarobienie bez inwazyjnej reklamy. Sprzedawane linki oferuję w stopce strony, czyli jest to reklama praktycznie niezauważalna dla internautów i w przeciągu około półtora miesiąca byłem w stanie na nich zarobić ponad 600zł. Od dłuższego czasu na blogu mam zainstalowane reklamy Google, które nie generują mi nawet 0,5$ dziennie, najprawdopodobniej przez złe dopasowanie, które próbowałem zwalczyć jednak bez skutku (pisałem o tym na forum AdSense). Mimo, iż reklamy Google są dość dobrze przyjmowane przez internautów to o wiele mniej inwazyjne są linki w stopce. Nie wiem czy PR5 uda mi się utrzymać dłużej (pracuję nad tym), ale jeśli tak to bardzo możliwe, że z reklam Google na blogu zupełnie zrezygnuję na rzecz stałych linków w stopce i być może jakiś dodatkowych form reklamy.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.

—————————
07.04.2010
Dziś zauważyłem, że zapisy zostały przesunięte i jest na to jeszcze tydzień czasu.

GD Star Rating
a WordPress rating system
Jak poświęcając kilka minut zarobiłem 150zł w niecały 1 dzień - zarabianie na linkach, 3.5 out of 5 based on 2 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

9 komentarzy

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.