Szkolenie “impleBUSINESS 2010 – zarabiaj kiedy śpisz”

Wczoraj w sobotę 8 maja o godzinie 11 stawiłem się na konferencję organizowaną przez Piotra Majewskiego “impleBUSINESS 2010 – zarabiaj kiedy śpisz”. Konferencja była organizowana w Warszawie i jej koszt wynosił 177zł. Miejsce konferencji jest mi już dobrze znane bo Piotr w Warszawie trzyma się jednej lokalizacji “Prywatnej Szkoły Biznesu Administracji i Technik Komputerowych” na ulicy Bobrowieckiej (tym razem w innym budynku szkoły). Na szkoleniu było ponad 100 osób, sala dość duża. Przyzwyczaiłem się już u Piotra do tego, że nie ma przerw między wykładami czy też czas konferencji jest mocno przesunięty STOP. Tym razem ku mojemu zdziwieniu czas każdego wykładu był bardzo pilnowany, pod koniec każdego wykładu był czas na zadawanie pytań i po każdym wykładzie były przerwy 15 minutowe na których można było zadawać pytania wykładowcom. Widać, że przez lata prowadzenia szkoleń Piotr bardzo dużo się nauczył. Co ciekawe każdy uczestnik szkolenia w przeciągu około 1-2 miesięcy otrzyma całe szkolenie na DVD więc będzie mógł sobie na spokojnie jeszcze raz wszystko przejrzeć i utrwalić wiedzę.

Program konferencji

9:30-11:00 Rejestracja Uczestników
11-11:10 Rozpoczęcie konferencji
11:15-12:15 Angelika i Sławomir Śniegoccy – Jak napisaliśmy i wydaliśmy nasze bestsellery?
Przerwa 15 minut
12:30-13:30 Marcin Matuszewski – Jak zarabiać 4-6 tys. miesięcznie na szkoleniach stacjonarnych?
Godzinna Przerwa obiadowa (we własnym zakresie) – tutaj zaszła miła zmiana, Piotr stawiał pizze dzięki czemu nie musieliśmy się rozchodzić, szukać knajp i mieliśmy więcej czasu na rozmowy.
14:30-15:30 Mirosław Szmajda – Jak stworzyć bloga eksperckiego i zarabiać na internetowych warsztatach?
Przerwa 30 minut
16:00-17:00 Dariusz Świerk – Jak napisać bestseller?
Przerwa 15 minut
17:15-18:15 Piotr Majewski – Jak szybko zbudować e-biznes polagający na sprzedaży wiedzy?
Przerwa 15 minut
18:30-19:00 Panel dyskusyjny
19:15 Zakończenie konferencji

A teraz przejdźmy do konkretów 🙂

Pierwszy i NAJCIEKAWSZY wykład poprowadzili Państwo Śniegoccy pt.“Jak napisaliśmy i wydaliśmy nasze bestsellery?”. Sławek wydał 2 e-booki w Złotych Myślach i kolejny ma w przygotowaniu, natomiast Angelika wydała jedną książkę w wydawnictwie OnePress (helion). Oboje ukończyli szkolenie u Piotra Majewskiego “Jak napisać E-BOOKA, który stanie się BESTSELLEREM? i tak też się stało. Wszystkie książki wydane przez Państwa Śniegockich stały się bestsellerami (“Inwestuj we własny dług” – 30tyś. egzemplarzy). Na tym spotkaniu można było się dowiedzieć od czego zacząć jeśli chcemy się brać za pisanie ebooka, jakie są zalety i wady wydawnictwa internetowego i offline’owego, skąd wziąć temat na bestseller, 10 zasad autora bestsellera, a także, o czym ja nie wiedziałem/zapomniałem pisząc ebooka czyli o jego promocji. Uświadomiono nam, że można napisać ebook’a na dowolny temat jeśli tylko poświęci się odpowiednio dużo czasu na jego poznanie. Nie wiem ile miesięcy minęło od przebycia szkolenia do wydania pierwszej książki, ale muszę przyznać, że efekt niesamowity i można tylko pogratulować Państwu Śniegockim. Sam Piotr Majewski nie był świadom do końca efektu szkolenia.

Drugie spotkanie poprowadził Marcin Matuszewski pt.: “Jak zarabiać 4-6 tys. miesięcznie na szkoleniach stacjonarnych?”. Marcin pracuje w intelektualnie.pl i prowadzi kursy, szkolenia, sprzedaje e-booki dotyczące technik szybkiego czytania. W głównej mierze skupił się na tym jak obejść największy koszt przy szkoleniach czyli wynajem sal. Jako, że na razie nie planuję robić szkoleń to ten temat trochę mniej mnie interesował.

Po godzinnej przerwie obiadowej spotkanie poprowadził Mirosław Szmajda pt.: “Jak stworzyć bloga eksperckiego i zarabiać na internetowych warsztatach”. Na ten wykład czekałem od samego początku i bardzo niemile zostałem zaskoczony. Pełen szacunek dla Mirka za to co robi, ale instrukcje jak zainstalować wordpresa przez 30 minut były dla mnie zbędne. Pozostała część dotyczyła różnych narzędzi do pracy typu camtasia studio, skype… Na koniec co nieco było na temat szkoleń jakie Mirek prowadzi. Spodziewałem się jednak realnej wiedzy jak stworzyć bloga eksperckiego, jak pisać żeby być postrzeganym jako ekspert etc., a nie jak go zainstalować. Jak powiedział Piotr, Mirek ma to do siebie, że wszystko tłumaczy “jak krowie na rowie” (moje słowa, ale sens utrzymany), a że wiele osób tego potrzebuje to Mirek znalazł swoją niszę 🙂

Przedostatnie  spotkanie poprowadził Dariusz Świerk pt.: “Jak napisać bestseller”. Darek jest współautorem wcześniej wspomnianego szkolenia “Jak napisać E-BOOKA, który stanie się BESTSELLEREM?. Szkoda, że Go tak czas gonił i musiał slajdy przewijać jeden za drugim bo było to bardzo ciekawe spotkanie. Darek uświadomił mi jak wiele czasu należy poświęcić na planowanie 70% książki, a jak nie wiele czasu powinno zająć samo napisanie książki. Nigdy w ten sposób nie podchodziłem do tego, ale wydaje się to bardzo sensowne. Dalej dowiedzieliśmy się co składa się na dobry bestseller, jakie błędy popełniają autorzy, jak Darek “napisał” książkę nie pisząc jej… masa naprawdę, cała masy bardzo ciekawej wiedzy. Po tym wykładzie uznałem, że muszę zdobyć pieniądze na szkolenie “Jak napisać E-BOOKA, który stanie się BESTSELLEREM? 🙂

Ostatnie spotkanie poprowadził ogranizator imprezy Piotr Majewski pt.: “Jak szybko zbudować e-biznes polegający na sprzedaży wiedzy?”. Nie zawiodłem się było to jedno z ciekawszych spotkań. Piotr przekazał nam wiedzę dotyczącą tego skąd czerpać wiedzę do pisania książek, kilka sposobów na to jak znaleźć dobry temat na książkę, jak wykorzystać jeden materiał szkoleniowy do sprzedaży kilku produktów (video, audio, e-book, audiobook, coaching…). Dalej było trochę o back end marketingu, CPA i o korzyściach z robienia szkoleń. Bardzo fajnie, że na koniec Piotr nas nie zanudził, a poprowadził bardzo ciekawe spotkanie.

Podsumowując konferencja była bardzo ciekawa. Każdy kto chciał robić szkolenia stacjonarne, internetowe, napisać ebook’a znalazł coś dla siebie. Na impleBUSINESS postanowiłem się wybrać gdyż mam już za sobą napisanie jednej książki, a kolejną rozpocząłem pisać jakiś czas temu i muszę przyznać, że dobrze, że dopiero zacząłem bo wiedza jaką tutaj otrzymałem wiele zmienia w tym jak chciałbym to teraz zrobić. Mam wrażenie, że cała ta konferencja służyła rozreklamowaniu szkolenia “Jak napisać E-BOOKA, który stanie się BESTSELLEREM? (raczej tego nie ukrywano 🙂 Wiedza jaką otrzymaliśmy pozwoliła narobić nam smaczku na napisanie bestsellera, którego nie chciałbym pisać bez ukończenia tego szkolenia bo widziałem jak dobre efekty ono przyniosło. Teraz nie pozostaje mi nić innego jak zdobyć pieniądze na to szkolenie.

Jeśli planujesz napisać e-booka i stać Cię na zainwestowanie w kurs “Jak napisać E-BOOKA, który stanie się BESTSELLEREM? to proponuję, abyś odpuścił sobie impleBUSINESS (jeśli będzie jeszcze organizowane). Jeśli natomiast nie masz, aż tyle kasy to oczywiście impleBUSINESS uchyli przed tobą choć część bardzo cennych informacji jak napisać bestseller.

Na koniec tylko powiem, że udzieliłem swojej opinii video i otrzymałem za to darmowy dostęp do implebota na rok o wartości ponad 120zł (system do zbierania i wysyłki e-maili Piotrka).

Podczas konferencji starałem się robić wpisy na blipie do których przeczytania zachęcam.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości, lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Szkolenie "impleBUSINESS 2010 - zarabiaj kiedy śpisz", 5.0 out of 5 based on 1 rating

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

10 komentarzy

napisz komentarz
 • Kurcze, już żałuję że mnie tam nie było, biorąc pod uwagę że cena za szkolenie nie była wysoka.

  • Jest czego żałować. Co ciekawe tydzień przed konferencją dostałem e-mail z informacją, że mogę zabrać ze sobą dowolną liczbę osób za 50% ceny szkolenia. W sumie mogłem o tym napisać na blogu, ale wyleciało mi z głowy, aczkolwiek Darek o tym wiedział 🙂
   Szkolenie Bestseller to już spory wydatek około 1 tyś.zł. na, który pewnie nie każdy będzie mógł sobie pozwolić, a impleBUSINESS to 177zł licząc jeszcze rabat 50% kosztowałby około 90zł.
   Ciekaw jestem czy impleBUSINESS jeszcze w ogóle będzie, bo w nazwie szkolenia jest rok 2010 tak jakby planowano ją raz w roku.

 • Mimo iż byłem na konferencji online, to mam całkiem podobne do Twoich spostrzeżenia. Ogólnie bardzo fajne spotkanie. W trakcie transmisji online było kilka rozłączeń, ale tak to już bywa 🙂

 • Kurcze no wybrałbym się na konferencje z wielką chęcią, ale nie do Gdańska 🙁
  Zawsze Piotrek organizował konferencje, szkolenia w Warszawie co było mi bardzo na rękę do Gdańska to już wyprawa. Z Krakowa to już w ogóle hardcore 🙂
  Jest jeszcze opcja uczestniczenia on-line, ale to nie to samo co konferencja na żywo i rozmowy kuluarowe.

 • Bardzo ciekawe, w tej kwestii polecam też bloga Rentiera tzw. rentier blog. Dużo ciekawych artykułów w tych klimatach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.