36 sprawdzonych sposobów na zdobywanie linków do Twojej strony!

Temat o sposobach na zdobywanie linków do strony chodził za mną od czasu, kiedy przeczytałem podobny wpis na seomozie czy innym zagranicznym serwisie, już nie pamiętam. Temat dla zainteresowanych promocją i pozycjonowania własnej strony. Być może sam kiedyś do tego tematu przysiądę na blogu (w książce nad, którą aktualnie pracuję go nie zabraknie) jednak teraz chciałem Ci polecić artykuł Sebastiana Jakubca pt.: Link building – 36 sprawdzonych sposobów!”.

Poniżej przedstawiam tylko kilka wybranych sposobów na link building wartych Twojego zainteresowania:

  • Twórz wpisy-listy: 101 sposobów na… 8 sposobów na… – takie publikacje cieszą się popularnością, gdyż są zapowiedzą konkretnej ilości dóbr (wiedzy, pomysłów, informacji) nt. wymieniony w tytule. Zyskują dużą popularność i są z chęcią polecane dalej. Najczętniej czytany tekst na tym blogu nosi tytuł: 71 serwisów nt. SEO/SEM i social media!.
  • Twórz zbiory przydatnych linków do narzędzi internetowych, artykułów czy po prostu hitów w sieci związanych z Twoją tematyką – powyższy, najchętniej czytany wpis również jest takim zbiorem.
  • Stwórz listę mitów lub prawd Twojej branży, przykład: „10 prawd na temat kupna domeny…”
  • Stwórz szczegółową i interesującą analizę, raport lub dokument porównujący produkty, zjawisko, wyniki badań. Ludzie z chęcią czytają takie kompleksowe opracowania, a także często do nich linkują.
  • Twórz pliki do udostępniania: skrypty, skórki/templaty, grafiki. Warunkiem udostępnienia ustanawiając obecność linku, np.: „Opracowane przez Adres.pl”.

 • Bierz udział w życiu blogosfery Twojej branży. Komentuj wpisy innych i zapraszaj do dyskusji na swoim blogu.
 • Udzielaj się na forach, grupach dyskusyjnych i serwisach typu Q&A (question and answer) w dziedzinach powiązanych z Twoją branżą. Jeśli treści w Twoim serwisie odpowiada na zadane pytanie – koniecznie do niej podlinkuj.
 • W przypadku serwisu firmy czy sprzedażowego – otwórz dodatkowo blog, na którym z pasją prezentuj interesujące porady dotyczące zakupu produktów, ich wykorzystywania i użytku, które mogą zaciekawić kupujących. Jest to świetny sposób nie tylko na zwiększenie liczby linków ale również na zwiększenie sprzedaży

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz zdobyć linki w uczciwy sposób, zawsze dawaj od siebie cos wartościowego, a internauci odpłacą Ci się linkami zwrotnymi.

A jakie Ty znasz sposoby na link building? Napisz! Chętnie podyskutuję na ten temat.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
36 sprawdzonych sposobów na zdobywanie linków do Twojej strony!, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

20 komentarzy

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.