[metaslider id=11287] Czytaj mojego bloga bez zbędnych obciążeń w telefonie! | SEO Blog [huge_it_slider id='1']

Czytaj mojego bloga bez zbędnych obciążeń w telefonie!

mobilna strona

Jako, że liczba użytkowników mobilnych bloga rośnie, postanowiłem zainteresować się tematem mobilnej wersji. Przetestowałem kilka wtyczek mobilnych i żadna mi nie odpowiadała poza WP Touch, która kosztuje 40$. W związku z dość dużym kosztem, przez ponad tydzień trwała sonda w której pytałem Was czy bylibyście zainteresowani mobilną wersja bloga, mniej obciążającą wasze telefony. Czy taka wersja strony zachęciła by Was do częstszych odwiedzin. Połowa z Was była tym zainteresowana, dlatego postanowiłem wrócić do tematu. Co ciekawe zbiegło się to z konferencją WordCamp na, której poznałem bardzo dobrą darmową wtyczkę nie wiele odbiegającą od funkcjonalności WP Touch.

A oto jak wygląda mój blog w wersji mobilnej.
mobilna strona mobilna strona
Na pierwszy rzut oka widać listę najnowszych 10 tematów, wyszukiwarkę oraz listę stron. Czyli strona główna w bardzo okrojonej, bez zbędnych elementów i grafiki. Moim zdaniem idealnie dostosowana do urządzeń mobilnych.
Wybierając post ukazuje się link do poprzedniego posta, następnego posta, temat, widget FB oraz Blip, treść posta, reklamy Google, informacje o podobnych wpisach oraz komentarze. Pod tym znajduje się jeszcze wyszukiwarka, 10 ostatnich wpisów. Tutaj już wydaje mi się, że jest trochę za dużo informacji. Sama treść posta i komentarze byłyby wystarczające, ale nie ma co narzekać. Wtyczka automatycznie wykrywa urządzenie mobilne i włącza odpowiednią wersję strony.
Bardzo się ciesze, że od dziś możesz już korzystać z wersji mobilnej bloga.
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na temat wyświetlania się bloga na Waszych mobilnych urządzeniach. Z góry dzięki!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.5/5 (2 votes cast)
Czytaj mojego bloga bez zbędnych obciążeń w telefonie!, 1.5 out of 5 based on 2 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.