Ile zapłacisz za listę najmocniejszych katalogów do pozycjonowania?

Jak pisałem kilka dni temu katalogowanie cały czas jest skuteczną metodą w pozycjonowaniu, a skuteczność tej techniki głównie zależy od mocny katalogów. Jak dowiódł ostatnio shpyo we wpisie pt.: “Spamowanie polskich for” dodawanie setek tysięcy wpisów na forach dyskusyjnych jest dużo mniej skuteczne niż dodanie kilku linków do mocnych for dyskusyjnych. O skuteczności katalogowania możesz przeczytać też w artykule “Katalogowanie, katalogowanie i jeszcze raz katalogowanie”.
W związku z powyższym spędziłem kilka tygodni na zebranie katalogów z największym PR, aby pozycjonowanie tą techniką było jak najskuteczniejsze, najmniejszym nakładem pracy.

Przejrzałem kilka list katalogów, kupiłem kilka takich list, sam szukałem też katalogów poprzez Google i powstała lista ponad 170 polskich mocnych katalogów.

Lista ta zawiera:
 • 7 katalogów o wartości PR6
 • 30 katalogów o wartości PR5
 • 135 katalogów o wartości PR4

Lista jest w pliku xls i katalogi z danym PR są w oddzielnych arkuszach. Dodatkowo na liście są zaznaczone katalogi bezpłatne (ponad 70) oraz płatne wraz z ceną za dodanie wpisu.

Lista sprawdza się wyśmienicie podczas katalogowania bo mam pod ręką wszystkie najlepsze katalogi i nie muszę tracić czasu na ich poszukiwanie.
Na początku planuję dać Ci do dyspozycji plik xls z listą tych katalogów, jednak później zastanawiam się nad stworzeniem strony na, którą będziesz mógł się logować przez X dni i sprawdzać aktualną listę katalogów czy też eksport do programów katalogujących.

Osobom, które wzięły udział w sondzie serdecznie dziękuję!

Jeśli masz jakiekolwiek sugestie do tego jak powinna wyglądać ta lista napisz to koniecznie w komentarzu.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (6 votes cast)
Ile zapłacisz za listę najmocniejszych katalogów do pozycjonowania?, 4.3 out of 5 based on 6 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

21 komentarzy

napisz komentarz
 • Myślę, że przydałoby się też info nt. liczby backlinków prowadzących do danego katalogu;) Choć wiem, że seoquake załatwia sprawę, ale po co tracić czas na sprawdzanie:)

 • Oczywiście tak jak Joomlab wspomniał, przydałaby się informacja o backlinkach.
  Kiedyś coś takiego robiłem http://1stposition.pl/katalogi/ – przepuszczenie przez SeoQuake, rozwiązuje poniekąd sprawę 😉 Ja jeszcze dodatkowo przed każdym dodaniem linku do katalogu sprawdzam, kiedy roboty cokolwiek w nim indeksowały (jeśli google nie odwiedza strony, olewam katalog, przechodzę do kolejnej pozycji z listy). W swojej liście przepuszczam przez Domain Popularity (w searchmetrics.com, wcześniejszy linkvendor), biorę pod uwagę SEO Score (http://r-domain.net/) i cenę z linkstore.pl. Jeśliby taka lista zawierała także i te parametry i zawierała nie 170 a jakieś 500 katalogów, to chętnie i zapłaciłbym i 150 zł 🙂 Bo to byłaby naprawdę wartościowa baza (tak Sławku, masz rację, wielu pozycjonerów nie docenia wysiłku innych, trzeba się cenić). Póki co trzeba bazować na katalogu Mar'a (http://www.katalogiseo.info/), gdzie najistotniejsze czynniki są uwzględnione.

  • Ok dzięki za ciekawe propozycje na rozszerzenie listy. Czekam na opinię innych i postaram się uwzględnić te powtarzające się elementy w liście.
   500 katalogów mogłoby być, ale lista musiałaby zawierać także linki do katalogów z PR3 o czym też myślałem.

   Jaka cena za obecny katalog byłaby dla Ciebie satysfakcjonująca?

 • Ankieta z ceną jest bez sensu wiadomo, że większość kliknie najniższą, lepiej po prostu wycenić i sprawdzić jak rynek zareaguje. Brałeś pod uwagę, że ktoś może wpaść na pomysł odsprzedaży?

 • Nie ukrywam, ze zle zadalem pytanie w ankiecie. Gdybym napisal ze zastanawiam sie czy liste upublicznic uzytkownicy, aby mnie zachecic mogliby zaoferowac wieksze pieniadze.

  Od odsprzedazy sie nie uchronie, jednak przygotuje oferte tak, aby internauci ode mnie kupowali produkt, a nie od osob, ktore kupily liste ode mnie (UCO).

 • Lista musiałaby zawierać dane, o których pisał"pierwsza pozycja", a nie po prostu lista linków w pdf.
  de_mon'ie wszyscy jesteśmy w sieci, więc skopiować można wszystko a jednak ci co sprzedają wiedzę i tak się nie zabezpieczą na 100%
  Trzeba podnieść cenę żeby kupowały poważne osoby, a nie pozycjonerzy z allegro 🙂

 • >> Jaka cena za obecny katalog byłaby dla Ciebie satysfakcjonująca?
  Za obecny? Szczerze powiedziawszy żadna:)

  W sieci tego typu listy są dostępne: http://topkatalogi.pl/index.php?s=&rk=&pw… (prawie 50 z PR>=4 lub tutaj: http://www.pozycjonowaniestron.info/spis-katalogo… (ok 110 stron z PR>=4)

  Parę sekund i można wygooglać 160 katalogów z PR=4 i większym. Takie listy dobry pozycjoner ma bez płacenia – są ogólnie dostępne. Tak jak Joland wspomniał, jedynie poważne osoby zdecydowałyby się na kupno za rozsądną cenę i z większą liczbą parametrów.
  Odnośnie drugiego pytania z ankiety, bo mi umknęło. Tak, byłbym zainteresowany takim dostępem. Obawiam się jednak, że ciężko było stworzyć takie narzędzie, które samo aktualizowałoby poza PR, Backlinks, Site, AlexaRank, wiekiem domeny (i paroma innymi informacjami, czy katalog płatny, na jakim skrypcie, czy tematyczny itd.) także LinkStrenght (linkvendor), SeoCheck, albowiem nie znamy tych unikalnych algorytmów, które opracowali twórcy tych narzędzi.

  • Sam korzystałem z list, które wymieniłeś i kilku innych, szukałem sam takich katalogów i nie ukrywam, że każdy poświęcając X godzin jest w stanie samodzielnie taką listę stworzyć bo są one ogólnodostępne. Czy jednak nie lepiej jest zapłacić powiedzmy 30zł i mieć ją od ręki?
   Ja myślę, że wielu osobom po prostu szkoda na to czasu bo wolą zająć się od razu pozycjonowaniem.
   Katalogów PR5 jest u mnie 30 natomiast na listach podanych przez Ciebie 12, PR6 u mnie 7 na podanej liście 4…

   Myślę, że ta oferta po prostu nie jest skierowana do Ciebie, ale dzięki za konstruktywne uwagi.

  • Też się temu dziwie, szczególnie że w sieci są dostępne obszerne i niewyczerpane listy katalogów. Ale może gdaq zaskoczy nasz czymś takim, co będzie warte swojej ceny :d

   • Są i jak pisałem nie ukrywam tego, ale ile trzeba się naszukać, żeby zebrać to wszystko do kupy? A tak masz pod ręką zawsze aktualną listę 🙂 jak się uda to już jutro będzie do kupienia przez święta w cenie promocyjnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.