Najnowszy PageRank update opóźni start mojego produktu!

W ostatnim tygodniu ostro pracowałem nad produktem listy katalogów, nad odpowiednim przygotowanie materiałów, gratisów, strony promocyjnej… niestety z tego co widzę, aktualnie trwa aktualizacja Google PR. Zmiany zauważyłem na kilku swoich stronach oraz kilkunastu katalogach. W związku z powyższym start produktu, muszę odłożyć na późniejszy termin, bo sprzedawana lista musi być aktualna.

Na razie na temat PR update nie widzę informacji na blogach czy też na blipie więc jest to informacja niepotwierdzona, jednak mimo wszystko wolę odczekać kilka dni. Jeśli rzeczywiście to PR update to podejrzewam, że będę musiał poczekać około tygodnia i ponownie sprawdzić całą listę. Jeśli informacja się nie potwierdzi całą listę sprawdzę od początku w wekend i po niedzieli produkt udostępnię do sprzedaży.

Jeśli zauważyłeś w ostatnim czasie zmiany wskaźnika PageRank Twoich stron koniecznie napisz o tym.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Najnowszy PageRank update opóźni start mojego produktu!, 5.0 out of 5 based on 1 rating

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

8 komentarzy

napisz komentarz
 • Ciekawe 🙂

  U mnie na razie słabo raczej zmiany z n/a na 0 na nowych stronach. Strony stare raczej bez zmian, pomimo sensownego linkowania. A u Ciebie jak ?

  • PR katalogów powrócił jak i mojego bloga, ale jest to niepokojące, wczoraj spadł do PR3 mimo działań jakie podjąłem w ostatnim czasie, aby poprawić wartość PR
   – ostatnio do większości linków wychodzących w artykułach dodałem nofollow,
   – od kilku tygodni stronę linkuję,
   – w ostatnich miesiącach wymieniłem się kilkoma wartościowymi linkami.

   • Na chwilę obecną Twój PR jest 3 – na stronie głównej piszesz o 4 więc wnioskuję, że Tobie też spadł.
    Według pewnych opinii nie ma na to raczej wpływu follow/nofollow.
    U mojego brata, który ma stronę w Irlandii też spadło z 4 na 3 mimo że ma mnóstwo wartościowych treści i pisze na bieżąco.
    Może jednak naprawdę Google po cichu robią jakąś aktualizację …

    • 14 grudnia spadł do PR3, 15 grudnia był spowrotem PR4, 16 grudnia znów PR3. Sporo się zmienia, a wygląda na to, że to nie PR update bo nie widzę takiej informacji u innych. W wekend od początku sprawdzę cała listę katalogów i zobaczę jak tutaj zmiany się mają.

 • Ja nie zauważyłem zmiany PR mimo pozyskania kilku dość dobrych linków. Od nowego roku zabieram się za mocne katalogowanie i preclowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.