Nie popisalem się! Nie wiele brakowało, żebym stracił domenę.

Jak pewnie niektórzy z Was się zorientowali dzisiaj mój blog przez część dnia nie był dostępny, a wszystko to za sprawą nie przedłużenia domeny.

Od połowy 2010 roku zacząłem przenosić domeny do ovh w celu obniżenia kosztu ich utrzymania z 82 zł netto rocznie za przedłużenie na 45 zł netto. Przy większej ilości domen robi to już pewną różnicę i sporo można na tym zaoszczędzić.

Po kolei gdy przychodził mi komunikat, iż domena wygaśnie za x dni, przenosiłem ją. Niestety, ale swojej najważniejszej domeny gdaq.pl nie dopilnowałem i zostawiłem to na ostatnią chwilę (domena wygasała 31 stycznia). Przed wekendem wysłałem wniosek w celu uzyskania kodu authinfo i czekałem (wniosek poszedł via e-mail więc liczyłem na kod jeszcze przed wekendem). W poniedziałek zorientowałem się, ze jest już późno więc upomniałem się o kod authinfo. Po południu otrzymałem kod jednak z powodu próby wykonania transferu zbyt późno, nie powiódł się. Niestety, ale na koncie partnerskim w firmie w której jeszcze kilka domen  mi pozostało nie miałem wolnych środków na przedłużenie domeny co stanowiło duży problem. Niestety nie działają tutaj płatności online jak w ovh.

Czym prędzej wykonałem przelew i wysłałem e-mail z potwierdzeniem, który nie dotarł bo w sumie e-mail przestał działać (choć jeszcze domena działała), ale zorientowałem się dopiero po telefonie wykonanym dzisiaj rano do usługodawcy. Dzisiaj od rana dzwoniłem i upraszałem kilkakrotnie panie na infolinii o szybkie doładowanie konta partnerskiego w celu przedłużenia domeny. Po kilku godzinach wreszcie kompetentna osoba załatwiła sprawę i po godzinie 12 opłaciłem domenę, a około godziny 14 wszystko wróciło do normy.

Ta przykra i stresująca sytuacja jest dla mnie dobrą nauczka na przyszłość, aby takich spraw nie zostawiać na ostatnią chwilę 🙂

Jeśli miałeś podobną wpadkę napisz, chętnie o niej przeczytam 🙂 Swoją drogą gdzie trzymasz i ile płacicie za utrzymanie domen? Może by o tym post napisać…
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

4 komentarze

napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.