Nie popisalem się! Nie wiele brakowało, żebym stracił domenę.

Jak pewnie niektórzy z Was się zorientowali dzisiaj mój blog przez część dnia nie był dostępny, a wszystko to za sprawą nie przedłużenia domeny.

Od połowy 2010 roku zacząłem przenosić domeny do ovh w celu obniżenia kosztu ich utrzymania z 82 zł netto rocznie za przedłużenie na 45 zł netto. Przy większej ilości domen robi to już pewną różnicę i sporo można na tym zaoszczędzić.

Po kolei gdy przychodził mi komunikat, iż domena wygaśnie za x dni, przenosiłem ją. Niestety, ale swojej najważniejszej domeny gdaq.pl nie dopilnowałem i zostawiłem to na ostatnią chwilę (domena wygasała 31 stycznia). Przed wekendem wysłałem wniosek w celu uzyskania kodu authinfo i czekałem (wniosek poszedł via e-mail więc liczyłem na kod jeszcze przed wekendem). W poniedziałek zorientowałem się, ze jest już późno więc upomniałem się o kod authinfo. Po południu otrzymałem kod jednak z powodu próby wykonania transferu zbyt późno, nie powiódł się. Niestety, ale na koncie partnerskim w firmie w której jeszcze kilka domen  mi pozostało nie miałem wolnych środków na przedłużenie domeny co stanowiło duży problem. Niestety nie działają tutaj płatności online jak w ovh.

Czym prędzej wykonałem przelew i wysłałem e-mail z potwierdzeniem, który nie dotarł bo w sumie e-mail przestał działać (choć jeszcze domena działała), ale zorientowałem się dopiero po telefonie wykonanym dzisiaj rano do usługodawcy. Dzisiaj od rana dzwoniłem i upraszałem kilkakrotnie panie na infolinii o szybkie doładowanie konta partnerskiego w celu przedłużenia domeny. Po kilku godzinach wreszcie kompetentna osoba załatwiła sprawę i po godzinie 12 opłaciłem domenę, a około godziny 14 wszystko wróciło do normy.

Ta przykra i stresująca sytuacja jest dla mnie dobrą nauczka na przyszłość, aby takich spraw nie zostawiać na ostatnią chwilę 🙂

Jeśli miałeś podobną wpadkę napisz, chętnie o niej przeczytam 🙂 Swoją drogą gdzie trzymasz i ile płacicie za utrzymanie domen? Może by o tym post napisać…
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

4 komentarze

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.