Darmowy poradnik od najlepszych fachowców seomoz.org po polsku!

<em>“The beginners guiide to seo” to tytuł darmowej publikacji pdf napisanej przez autorów seomoz.org. Jako, że chłopaki ze sprawnegomarketingu współpracują z seomoz to postarali się o wersję pl podręcznika co z pewnością niezmiernie cieszy polskich czytelników.

Poradnik zawiera 56 stron z czego podejrzewam, ze 50% to obrazki. Nie powiem, oprawa graficzna świetna, profesjonalna, jednak czytelnicy bardziej doceniliby więcej treści. Książka jest pisana bardzo prostym językiem bez zagłębiania się w sprawy techniczne. Osobiście muszę przyznać, że zawiodłem się trochę bo liczyłem na coś więcej, aczkolwiek poradnik z pewnością dostarcza solidnych podstaw z zagadnienia seo.

Oto jakie tematy znalazly się w ebooku:

  1. Jak dziala wyszukiwarka internetowa,
  2. Jak ludzie korzystają z wyszukiwarek,
  3. Dlaczego marketing w wyszukiwarkach jest koniecznoscia,
  4. Podstawy przyjaznego wyszukiwarkom budowania i projektowania witryn,
  5. Badanie i dobor slow kluczowych,
  6. Jak uzytecznosc, user experience i tresc witryny wplywaja na jej rankingiem,
  7. Pozyskiwanie linków i popularności,
  8. Narzędzia i uslugi oferowane przez wyszukiwarki,
  9. Popularne mity seo,
  10. Mierzenie efektów.

Poradnik jest mi trochę nie na rękę 🙂 ze względu na moje plany opublikowania na dniach kursu e-mailowego z pozycjonowania (kurs jest już gotowy), ale w moim kursie znajdzie się kilka ciekawostek, których w tym poradniku nie uwzględniono, wiec mam nadzieje, że mój kurs i ten poradnik będą się dobrze uzupełniały.

Ps. Dziś zaliczyłem małą wtopę. Post na bloga pisałem przez telefon (widget wordpress na droid) i niestety zanim go ukończyłem, sprawdziłem został opublikowany. Po 1, 2 godzinach jak zorientowałem się co zrobiłem post zmieniłem na szkic i dopiero po godzinie 22 ponownie go opublikowałem. To mogło spowodować powiadomienie użytkowników o nowym wpisie na blogu poprzez kanał RSS, a następnie niedostępność strony. Przepraszam za tę sytuację 🙂

Jeśli zapoznałeś się z tym poradnikiem chętnie przeczytam Twoją opinię więc napisz poniżej!
GD Star Rating
a WordPress rating system

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.