Darmowy poradnik od najlepszych fachowców seomoz.org po polsku!

<em>“The beginners guiide to seo” to tytuł darmowej publikacji pdf napisanej przez autorów seomoz.org. Jako, że chłopaki ze sprawnegomarketingu współpracują z seomoz to postarali się o wersję pl podręcznika co z pewnością niezmiernie cieszy polskich czytelników.

Poradnik zawiera 56 stron z czego podejrzewam, ze 50% to obrazki. Nie powiem, oprawa graficzna świetna, profesjonalna, jednak czytelnicy bardziej doceniliby więcej treści. Książka jest pisana bardzo prostym językiem bez zagłębiania się w sprawy techniczne. Osobiście muszę przyznać, że zawiodłem się trochę bo liczyłem na coś więcej, aczkolwiek poradnik z pewnością dostarcza solidnych podstaw z zagadnienia seo.

Oto jakie tematy znalazly się w ebooku:

 1. Jak dziala wyszukiwarka internetowa,
 2. Jak ludzie korzystają z wyszukiwarek,
 3. Dlaczego marketing w wyszukiwarkach jest koniecznoscia,
 4. Podstawy przyjaznego wyszukiwarkom budowania i projektowania witryn,
 5. Badanie i dobor slow kluczowych,
 6. Jak uzytecznosc, user experience i tresc witryny wplywaja na jej rankingiem,
 7. Pozyskiwanie linków i popularności,
 8. Narzędzia i uslugi oferowane przez wyszukiwarki,
 9. Popularne mity seo,
 10. Mierzenie efektów.

Poradnik jest mi trochę nie na rękę 🙂 ze względu na moje plany opublikowania na dniach kursu e-mailowego z pozycjonowania (kurs jest już gotowy), ale w moim kursie znajdzie się kilka ciekawostek, których w tym poradniku nie uwzględniono, wiec mam nadzieje, że mój kurs i ten poradnik będą się dobrze uzupełniały.

Ps. Dziś zaliczyłem małą wtopę. Post na bloga pisałem przez telefon (widget wordpress na droid) i niestety zanim go ukończyłem, sprawdziłem został opublikowany. Po 1, 2 godzinach jak zorientowałem się co zrobiłem post zmieniłem na szkic i dopiero po godzinie 22 ponownie go opublikowałem. To mogło spowodować powiadomienie użytkowników o nowym wpisie na blogu poprzez kanał RSS, a następnie niedostępność strony. Przepraszam za tę sytuację 🙂

Jeśli zapoznałeś się z tym poradnikiem chętnie przeczytam Twoją opinię więc napisz poniżej!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.