Najlepszy polski pozycjoner! Czyli konkurs seo “wpolscemamymocneseo”

Pod koniec grudnia na forum PIO ogłoszono, że 4 stycznia rusza konkurs dla pozycjonerów pt.: “Master of seo 2011”. Organizatorami konkursu było 3 użytkowników forum it_management, zgred i lukas. Czas trwania konkursu to 3 miesiące, a jego celem było wypozycjonowanie na pierwsze miejsce w Google nowej domeny na frazę “wpolscemamymocneseo”.

Nagrodą w konkursie był iPad 64GB WiFi 3G + bezpłatny wstęp na szkolenie organizowane w Warszawie (wartość jeśli dobrze pamiętam 1200 zł).

Na początku wszyscy niecierpliwie oczekiwali na ogłoszenie pozycjonowanej frazy, a później zaczęła się walka. W ruch poszły różne seo narzędzia Xrumer, Scrapebox, Senuke, SWL’e wszystko co tylko pomagało w zdobyciu linków oraz przekierowania z innych mocnych domen. Efektem tego z pewnością jest pełno spamu na forach, blogach, księgach gości i w katalogach :), ale cel został osiągnięty. Zwycięzcą konkursu został użytkownik forum PIO “Red” związany z firmą Bites, który przez długi czas przodował i tak też zakończył czego mu serdecznie gratuluję (jego strona konkursowa).

Taki konkurs to świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności, a dla obserwatorów możliwość analizy jak robią to najlepsi specjaliście w Polsce! Myślę, że to dobra lekcja dla jednych i drugich.

Polecam Ci bloga seopudelek.pl na którym autor podaje pełne koszty wypozycjonowania strony na frazę konkursową do top5 Google. Podane są też koszty od podstaw czyli zakup swl’i, narzędzi, linków, katalogowania, budowa zaplecza… Wynik! Koszty większe niż konkursowy iPad 🙂 choć trzeba przyznać, że jeśli ktoś dysponuje odpowiednim softem, zapleczem… to był to w stanie zrobić dużo, dużo taniej. Warto zaznaczyć, że nie tylko liczy się nagroda, ale przede wszystkim prestiż 🙂

Co Ty sądzisz o tego typu konkursach?
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Najlepszy polski pozycjoner! Czyli konkurs seo "wpolscemamymocneseo", 5.0 out of 5 based on 1 rating

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.