[metaslider id=11287] Ale wpadka! Przypadkowy test "nofollow" | SEO Blog [huge_it_slider id='1']

Ale wpadka! Przypadkowy test “nofollow”

Moja strona kurs pozycjonowania była postawiona jako statyczna strona w html. Z pewnych względów w wekend postanowiłem ją przerobić na wordpress.

Co jakiś czas sprawdzam pozycje strony w Google. Dzisiaj bardzo zaskoczył mnie title oraz description jaki ujrzałem w wyszukiwarce

WTF? Brak ustawionego przeze mnie title oraz description wyglądało słabo. Zupełnie nie wiedziałem o co chodzi. Wcześniej wszystkobyło w porządku. Sprawdzam źródło strony title, description, keywords na miejscu, ale…

no właśnie oczom moim ukazał się noindex, nofollow

Zainstalowałem Platinium Seo Pack wrzuciłem tytuł, opis i słowa kluczowe, sprawdzam…

dalej to samo, a pod tym tagi z Platinium Seo Pack + index follow… i nagle mnie olśniło 🙂 Wszedłem w ustawienia prywatności w pa wordpress no i zaznaczone miałem nie indeksowanie bloga.

Zawsze jak instaluje wordpress to zaznaczam to, aby blog nie był indeksowany dopóki go nie ukończę. W tym przypadku zapomniałem zmienić tej opcji i to było powodem problemów.

Mimo wprowadzenia parametru noindex strona dalej pojawiała się w wyszukiwarce z innymi tagami, ale jednak była cały czas obecna. Google wychwyciło to dość szybko, ciekawe jak szybko wygląd strony w Google powróci do poprzedniego wyglądu. Wpis ten jest potwierdzeniem, że noindex czy inne parametry (jakiś czas temu Lexy pisała o robot.txt) są tylko sugestią dla Google, jednak nie musi się on do nich stosować.

Ja już nauczkę dostałem, Ty ucz się na moim błędach 🙂

aktualizacja 24.06

Dziś po północy w GWT znalazłem blokowanie wyszukiwarek w pliku robots.txt. Nie wiem co powodowało tę blokadę, jednak już dziś rano strona w Google wygląda poprawnie, a strona na 2 frazy podniosła się o 5, 6 miejsc, a na jedną o 20.

Czekam na komentarze z ciekawymi wpadkami z nofollow

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

5 komentarzy

napisz komentarz
  • Dokładnie to samo kiedyś już opisałem u siebie. Właśnie po "dziwnym title i description" można praktuycznie na 100% mieć pewność, że nasz WP ma złe ustawienia prywatności 🙂

  • Takie błędy mają jeden plus – właśnie to, że możesz na ich podstawie przygotować ciekawy wpis albo dorzucić do kursu listę często popełnianych błędów tego typu 😉

    "Wpis ten jest potwierdzeniem, że noindex czy inne parametry (jakiś czas temu Lexy pisała o robot.txt) są tylko sugestią dla Google, jednak nie musi się on do nich stosować."
    No właśnie noindex powinien całkowicie uniemożliwić indeksację. Tylko w przypadku robots.txt może dojść do indeksacji, tyle że bez tytułu i opisu (tak jak pokazałeś na screenie). Jeśli miałeś zarówno blokadę w robots.txt, jak i noindex w metach, to robot po prostu nie mógł się przez blokadę dostać do met i zobaczyć, że ma tego nie indeksować. Ale jeśli mógł dojść do met to strona powinna zostać wyindeksowana.

  • Diabeł tkwi w szczegółach. Przy dużej liczbie pracy bardzo łatwo o pomyłkę. Niech rękę podniesie ten, który nie zaliczył żadnej wpadki 🙂

  • Też miałem to samo, ustawiłem sitemap i robot nie mógł dostać się do witryny. Jaka wtopa, 2 miesiące kombinowałem o co biega- aż trafiłem na tego bloga i dzięki autorowi tego wpisu robot Google nareszcie się dostał do mojego bloga.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.