Po kiego grzyba +1 w Google?

Jak oficjalnie poinformowało Google na swoim blogu przycisk +1 jest już dostępny w Polsce!

Przycisk +1 to button w stylu “Lubię to” z facebook’a, który pojawia się przy każdej stronie wyników wyszukiwania dla zalogowanych użytkowników do profili w Google. Jeśli podoba Ci się jakaś strona, klikniesz “+1” to Twój znajomy zobaczy Twój +1 przy tej stronie w wynikach wyszukiwania.

Wielu pozycjonerów spekuluje czy +1 będzie miało wpływ na ranking czy też nie, aczkolwiek na razie chyba nie potwierdzono takich informacji.Jeśli jednak tak się stanie to Google może liczyć na setki tysięcy pustych kont sztucznie tworzonych przez pozycjonerów.

Ciężko powiedzieć czy +1 się przyjmie. Z jednej strony użytkownicy mogą to docenić bo w wynikach wyszukiwania będą widzieli strony polecone przez znajomych i szybciej trafią do wartościowych stron. Z drugiej jednak strony czy, aż tyle osób ma profile w usługach Google wśród naszych znajomych, żeby to rzeczywiście miało jakieś znaczenie? Wśród moich mógłbym policzyć na palcach jednej ręki.

Poniżej przedstawiam screen jak wygląda +1

google +1

Google przygotowało specjalną stronę na której możesz na niej poczytać o +1 oraz pobrać kod do wstawienia przycisku na swoją stronę. Z tego co czytałem to skrypt ten mocno spowalnia stronę.

Shpyo na swoim blogu opisał jak wstawić skrypt +1, aby monitorować go w Google Analitycs.

Co Ty sądzisz o przycisku Google +1?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

9 komentarzy

napisz komentarz
 • "aż tyle osób ma profile w usługach Google wśród naszych znajomych, żeby to rzeczywiście miało jakieś znaczenie?"
  W naszej branży na szczęście tak 😉 Teraz warto będzie zachęcać np. mailingami do kontaktu ze względu na to, że takie osoby zostaną dodane od razu do grona znajomych. W dobrym czasie zdecydowałeś się na ofertę darmowego audytu (w zależności od tego, na jakie konto lecą maile) – sporo osób może się dzięki temu z Tobą skontaktować.

 • Lexy dobrze gada, wódki jej! Aczkolwiek przydałaby się jeszcze jakaś instrukcja wyświetlana na stronie wyników Google, by zwykli ludzie wiedzieli co to za przycisk się pojawił. Na razie zmianę zauważyli tylko Ci, co już mieli buttony +1 od dawna na blogach.

  Ciekaw jestem jak się sprawa rozwinie i jak Google wykorzysta olbrzymią przewagę nad Facebookiem w tym, że to on jest książką telefoniczną internetu.

 • Większość moich znajomych ma konto w google, więc tutaj akurat nie widzę problemu. Niestety z popularnością danych podstron będzie jak z efektem śnieżnej kuli – dokładnie tym co można zaobserwować na wykop.pl – każdy będzie miał swoje 5 minut, ale przyniesie to więcej bałaganu niż pożytku. Jakie będą z tego efekty – to już pozostawiam do oceny każdemu z osobna…

  • Ja poza środowiskiem ludzi z branży to z bliskich znajomych czy rodziny nie mam nikogo z kontem w Google.

   Moim zdaniem będzie sporo zamieszania, a po roku zostanie to wycofane 🙂

 • To krok w dobrym kierunku w celu pokazania tych stron internetowych które reprezentują sobą jakiś poziom. Być może dzięki temu mniej w wynikach wyszukiwania będzie stron spamowych które nie oferują ani źdźbła użytecznej informacji a wchodzenie na nie i zapoznawanie się z tym co na nich jest umieszczone jest tylko stratą naszego czasu.

 • Plusiki na pewno mają znaczenie w wynikach jak jesteśmy zalogowani. Jeżeli jestem zalogowany w Google i dałem jakiejś stronie wcześniej plusika to zawsze wyskakuje bardzo wysoko, natomiast jak się wyloguje to strona ląduje poza 50. także to dobry sposób żeby znaleźć w późniejszym terminie stronę która nam się spodobała, dać jej plusika…

 • Raczej nie będzie strachu przed automatami pozycjonującymi strony z samych +1 bo przecież boty nie będą potem korzystać z wyszukiwarek 😀

  +1 wpływa tylko na tych, którzy sami wcisnęli ten plusik. Tak mi się zdaje, bo przecież w przeciwnym wypadku Google musiałby toczyć walkę ze spamem otwierając nowy, ciężki front.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.