Ile kosztuje zaplecze? pyta Shpyo

a raczej odpowiada na swoim blogu. Piotr Cichosz pseudonim Shpyo próbuje odpowiedzieć na to pytanie, które nurtuje wielu początkujących pozycjonerów, a raczej próbuje uświadomić klientom jak dużą inwestycją dla pozycjonera jest pozyskanie nowego klienta.

Uświadamianie klientów to bardzo ważny element pracy nie tylko seo’wca o czym pisałem ponad rok temu od strony pracy grafika https://www.blog.gdaq.pl/2010/06/jak-nie-zabic-strony-banerami-we-flashu/. W miesięczniku Sem Specialist też kiedyś czytałem ciekawy artykuł bodajże Lexy na temat uświadamia klientowi kosztów zaplecza.

Ze swojej strony powiem tylko, że wielkość/koszt zaplecza zależy od wielkości klienta. Koszt też są zależne od tego jakiej jakości robimy zaplecze.

 • Możesz zamówić 10 tekstów po 3 zł  wrzucić do seolenica, wygenerować z tego swobodnie 100 tekstów i stworzyć 10 blogów, precli po 10 tekstów. Do tego dodać darmowe zdjęcia. Całkowity koszt 30 zł do tego serwer + domeny.
 • Jednak równie dobrze możesz postawić 3 seokatalogi koszt 450 zł, do tego 3 wartościowe blogi z 10 tekstami koszt 150 zł, jakaś strona informacyjna 50 zł, strona z poradnikiem 50 zł. Łączny koszt 700 zł do tego serwer + domeny.

W obu przypadkach należy pamiętać o linkowaniu zaplecza co także generuje koszt.

Wszystko tak naprawdę zależy od tego jaki jest cel naszego zaplecza. Moim zdaniem warto tworzyć zaplecze wartościowe, a zaplecze kolejnego poziomu (w przypadku piramidy) można już robić w tańszy sposób.

Bardzo spodobał mi się artykuł Shpyo. Wzbudził spore zainteresowanie jego czytelników więc zapraszam i Ciebie do jego lektury https://seoninja.pl/306/ile-kosztuje-zaplecze.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

9 komentarzy

napisz komentarz
 • Masz rację co do tworzenia wartościowego zaplecza. Na takiej stronie możemy liczyć oprócz mocnego podlinkowania strony głównej również na jakiś zarobek np. z reklam. Ponadto zmniejszamy szanse na otrzymanie bana.

 • Wpist trochę o niczym. Po tytule spodziewałem się ciekawej polemiki, a wyszło, że jest to zwykłe tworzenie contentu, całkowicie nic nie wnoszące do wpisy Shpyo. Wielka szkoda, bo takimi wyskokami troche zniechęcasz do siebie na przyszłość.

  Mam nadzieję, że nie weźmniesz tego jako atak personalny, niemniej jednak czasem lepiej milczeć niż tworzyć coś o niczym.

  Tak czy inaczej pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę.

  • Spoko ja nie widze problemu w tym, ze podsylam moim czytelnikom link do ciekawego artykulu wielokrotnie to robilem i nikt tego nie odbieral w ten sposob.

  • Tfu, ucielo, mialo byc:

   "Możesz zamówić 10 tekstów po 3 zł wrzucić do seolenica, wygenerować z tego swobodnie 100 tekstów" – wtedy bedzie co prawda wiecej tekstow, ale nizszje jakosci.

 • Jedyny stały koszt, którego nie ominiemy, to domeny i hosting – domena 50 zł rocznie, chyba że pobawimy się w subdomeny – w zasadzie też warto, i domeny regionalne. Za resztę płacić nie musimy, bo możemy sami stworzyć teksty, zbudować stronki na wp itd.
  Ale pozycjonowanie zaplecza to już inna sprawa, dochodzą koszta za linki, katalogi, dodawarki, blasty itd.
  Według mnie niezłe-dobre zaplecze to minimum 500 zł miesięcznie.

  • Jasne hosting też możesz postawić sobie w domu pytanie tylko czy robienie wszystkiego samemu nie wygeneruje Ci większych kosztów niż outsorcing.

   Piszesz o kosztach za linki, katalogi w sumie to też możesz zrobić samemu postawić strony, które będziesz linkował, założysz 50 katalogów 🙂 można wszystko tylko pytanie czy znajdziemy na to wszystko czas.
   Ja od razu mówię, że nie 🙂 Aktualnie poszukuję (testuję) jakiegoś solidnego softu do zautomatyzowania linkowania zaplecza.

 • Zapoznałem się z artykułem ale zgadzam się z tobą, że koszt zaplecza jest ściśle uzależniony od pozycjonowanych fraz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.