Moje sukcesy i porażki w SEO czyli krótkie podsumowanie roku 2011

Dzisiaj chce podsumować rok 2011 w moim zyciu od strony seo. Nie lubię skupiać się na porażkach więc będzie raczej o sukcesach 🙂

Na początku 2011 roku zrobiłem sobie bardzo ambitną listę celów do zrealizowania obejmującą także temat seo.

Co udało mi się zrobić w 2011 roku?

 1. Największym moim sukcesem było stworzenie wreszcie darmowego e-mailowego kursu pozycjonowania stron www http://www.kurspozycjonowaniastron.pl/, który pomógł mi dotrzeć do nowych czytelników i otworzył drogę do generowania przychodów.
 2. Kolejna duża rzecz to napisanie ebook’a “Pozycjonowanie krok po kroku”. Nie wiem czy nie powinien być na pierwszym miejscu bo zacząłem go pisać w lipcu 2010 roku 🙂 później bardzooo długa przerwa i udało się go zakończyć. To był dla mnie osobisty sukces po wielu miesiącach przerwy wreszcie zebranie się w garść i zakończenie tematu.
 3. Jeśli chodzi o bloga to udało mi się zorganizować kilka konkursów, załatwić kilka rabatów dla subskrybentów. Tego typu promocje lubicie i chciałbym postarać się o zwiększenie ich ilości.
 4. Jak pewnie zauważyłeś co raz częściej testuję oprogramowanie seo. Blog ma na tyle silną pozycję, że udaje mi się zdobyć większość oprogramowania seo do testów za darmo. Sam wiele na tym korzystam bo poznaję nowe oprogramowanie, a moi czytelnicy otrzymują ciekawe informacje o produktach, usługach. Obecnie testuję 2 programy i 1 serwer seo.
 5. Kilka miesięcy temu postawiłem swój pierwszy seo katalog http://www.mocnykatalogstron.pl/, a kolejny 31 grudnia, ale o tym będzie inny wpis.

Co nie udało mi się zrobić w 2011 roku?

Jako, że lista była bardzoooo ambitna to wielu rzeczy nie udało się zrobić, ale i tak jestem dumny z tego co się udało 🙂

 1. Termin na książkę założyłem sobie około maja, czerwca wyszedł październik 🙂 spore przesunięcie nie pozwoliło mi na stworzenie kilku kolejnych zaplanowanych produktów.
 2. Liczyłem, że na blogu zaczną pojawiać się wywiady z ludzmi z branży SEO, jednak niestety nie starczyło na to czasu podobnie jak na zwiększenie swojej aktywności poza blogiem np. pisanie dla semspecialist.
 3. W planach miałem reaktywację projektu centrumpozycjonowania.pl, jednak brak programisty nie pozwolił mi na jego realizację. Wkrótce subskrybentów będę pytał o zapotrzebowanie na oprogramowanie seo i podejmę decyzję czy będzie to reaktywacja tego projektu czy coś nowego.
 4. W planach miałem także pozyskanie bardzo dużej liczby subskrybentów na mój darmowy kurs pozycjonowania co aktualnie jest w trakcie realizacji.
 5. Z osobistych spraw to nie udaje mi się odpoczywać 🙂 jakoś nigdy nie mam na to czasu. Moje spanie często ogranicza się do 4-5 godzin choć to mi nie przeszkadza bardziej brak czasu na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Moje plany na 2011 rok?

Solidny plan wraz z datami realizacji jak rok temu będzie musiał powstać bo dzięki niemu bardzo wiele udało mi się zrobić.

 1. Stworzenie co najmniej 4 nowych info produktów o tematyce seo. 1 produkt na 3 miesiące to nie wydaje się dużo 🙂
 2. Stworzenie oprogramowania seo. Mam pewien pomysł na nowe oprogramowanie, jednak w tej kwestii duże znaczenie będą mieli moi subskrybenci.
 3. Wyjdzie to pewnie w dalszej przyszłości, jednak marzy mi się zorganizowanie jakiegoś szkolenia z podstaw seo dla laików.
 4. Na blogu chcę utrzymać pisanie około 1 post na tydzień, pisać o oprogramowaniu seo bo widzę, że temat budzi spore zainteresowanie. Po za tym nie będę obiecywał gruszek na wierzbie i mówił, że będą wywiady, porady video o których kiedyś myślałem etc. Mimo braku czasu staram się nie zaniedbywać bloga i dbać o jego najwyższą jakość.
 5. W tym roku chcę się skupić na tworzeniu większej ilości zaplecza, tego wartościowe jak i mniej 🙂
 6. Zdobycie certyfikatów Google AdWords to coś co sobie wymyśliłem z miesiąc temu.
 7. Chciałbym postawić minimum 10 seo katalogów w oryginalnej grafice jako solidne zaplecze.

Podsumowując rok 2011 od strony seo dla siebie uważam za udany. Mam sporo ambitnych planów na rok 2012 co daje mi POWER 🙂

Dzięki Tobie czytelniku dalej prowadzę tego bloga za co jestem Ci bardzo wdzięczny. 300-400 UU dziennie dla mnie to bardzo dobry wynik. Powiem szczerze, że jak nie piszę przez dłużej niż tydzień to mam wyrzuty sumienia, że czekasz na kolejny post dlatego to właśnie to dzięki Tobie ten blog dalej istnieje!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Moje sukcesy i porażki w SEO czyli krótkie podsumowanie roku 2011, 5.0 out of 5 based on 1 rating

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

12 komentarzy

napisz komentarz
 • To, że coś nie wychodzi w pełni to normalna rzecz, nietypowe jest gdy wszystko co zamierzone nam wyszło – cud. Poza tym wspomnienie o narzędziu jest najciekawsze z wpisu.

 • Przed stworzeniem nowego oprogramowania, sprawdź czy ktoś nie wpadł na taki sam pomysł, gdzieś za granicą np :).

  Przeglądając Twojego e-booka znalazłęm takie cóś:

  7.8. LI C Z B A Z A I N D E K S OW A N YC H P O D S T R O N
  Wartość Twojej strony oceniana jest przez Google m. in. po jej wielkości,
  czyli ilości podstron…

  Nie wiem co dokładnie rozumiesz poprzez "wartość strony", ale site ma małe znaczenie. Wartość strony oceniana jest głównie nie po ilości, a jakości treści. A jeszcze bardziej po jej autorytecie i linkach do niech prowadzących…

  • Łukasz, a co w tym złego jeśli ktoś już wpadł na taki pomysł? Nawet i w Polsce. Zawsze możesz zrobić coś lepiej niż konkurencja, lub mieć odbiorców którzy od Ciebie ten soft kupią bo mają do Ciebie zaufanie, a od innej osoby nie 🙂

   Co do Twojej uwagi to pisałem o optymalizacji NA STRONIE, a linkowanie jest poza nią. Jakość, unikalność treści oczywiście ma wielkie znaczenie. Uważam, jednak, że regularne publikowanie treści też ma pewne znaczenie, a co za tym idzie ilość treści.

 • Nie będę ukrywał masz bardzo ambitne cele… Ja miałem również wiele ambitnych celów a jednym z nich było wtargnięcie do TOP10 na "frazy SEO" i już w tym roku mi się udało… Nie wspomnę również o innych ciekawych frazach, które nieoczekiwanie również wskoczyły tam gdzie miały wskoczyć za około 2-4 miesiące…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.