[metaslider id=11287] Musisz to zrobić jeśli chcesz osiągnąć sukces w SEO – 5 elementarnych kroków (video) | SEO Blog [huge_it_slider id='1']

Musisz to zrobić jeśli chcesz osiągnąć sukces w SEO – 5 elementarnych kroków (video)

Dziś po raz pierwszy na blogu publikuję wpis video! Jest to dla mnie wielka chwila 🙂

Dzisiejsze video będzie ściągawką – z którą powinien zapoznać się każdy kto uruchamia nową stronę, lub też ma problemy z pozycjonowaniem obecnej – zawierającą informację o 5 podstawowych elementach o jakie musisz zadbać, jeśli chcesz odnieść sukces w SEO.

Zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego video.

Aha i mam jeszcze jedną prośbę, jeśli podoba Ci się to video to kliknij facebookowy “Lubię to” na górze po lewej stronie pod tytułem wpisu. DZIĘKI!

Ps. Wkrótce kolejne materiały video!

Transkrypt z nagrania

Witam Cię! Z tej strony Sławek Gdak. Jest to pierwsze z serii trzech nagrań. Dzisiaj chcę Ci przedstawić ściągawkę dla początkujących. W kilku krokach powiem Ci co powinieneś zrobić, uruchamiając nową stronę, aby odnieść sukces w pozycjonowaniu.

Po pierwsze upewnij się, że strona jest dostępna dla robotów wyszukiwarek, czy nie jest zablokowany plik robots.txt, czy nie ma błędów: 404, 500 czy też innych. Sprawdź, czy strona posiada zdefiniowane znaczniki meta. Zadbaj o przejrzystość strony dla wyszukiwarki. Dobrze, jeśli sprawdzisz stronę w Google Webmaster Tools. Tam znajdziesz sporo ciekawych informacji na temat swojej strony i być może uda Ci się poprawić jej przejrzystość. Wiem, że wydaje się to banalne, ale koniecznie to sprawdź.

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że przed uruchomieniem strony WWW blokuję ją w pliku robot, aby nikt nie miał do niej dostępu. Natomiast po zakończeniu prac nad nią, zdejmuję tę blokadę. Kiedyś miała miejsce taka sytuacja (opisywałem ją na blogu), gdy nie zdjąłem tej blokady i długo główkowałem nad tym, zanim się domyśliłem w czym tkwi problem, a oczywiście nie zdjąłem tej blokady. Dlatego dostępność jest ważna. To jest podstawowy element.

Następnie – wybranie odpowiednich fraz kluczowych jest kluczowym elementem dla działań SEO, bo odpowiednie frazy to „być albo nie być” dla Twojego e-biznesu. Nieodpowiednie dobranie frazy może zdecydować o Twojej porażce, lub sukcesie. Jeśli będziesz kierował komunikat reklamowy nie do tego odbiorcy co trzeba, nic z tego nie będzie. Dlatego zadbaj o dobre dopasowanie frazy do Twojego odbiorcy, a bardziej klienta. Na początku pomyśl o niszowej frazie kluczowej, a później ewentualnie – jak Ci się to uda, wypozycjonujesz ją, to pomyśl o pozycjonowaniu na trudniejsze frazy.

Dalej optymalizacja strony pod wybrane frazy kluczowe. Koniecznie pamiętaj o tej optymalizacji. Umieść wybrane frazy w znacznikach meta, nagłówkach, opisach obrazków, w tytułach – wszędzie, gdzie będzie to możliwe; oczywiście nie zaspamowując strony. Używanie tych fraz na stronie jest bardzo ważne. Pamiętaj, że treść tworzysz dla użytkowników, nie dla wyszukiwarek, dlatego koniecznie zadbaj o treść dobrej jakości, która będzie ciekawa, oryginalna i nie dość, że przyprowadzi na Twoją stronę czytelników, to zdobędzie dla Ciebie naturalne linki. Nie możesz oczywiście zapomnieć o wyszukiwarkach, dlatego treść musisz zoptymalizować, o czym wcześniej wspomniałem, aby wyszukiwarki zaindeksowały ją i na wybrane przez Ciebie frazy kluczowe pokazywały Twoją stronę wysoko w wynikach wyszukiwania.

I ostatni element, o którym pewnie wiesz, to zdobywanie linków. Nie trudź się na pozyskiwaniu linków słabej jakości, bo spędzisz nad tym masę czasu. Pomyśl, aby napisać treść dobrej jakości, a ludzie sami zaczną linkować. Wiem, że nie jest to łatwe. Jednak jeśli napiszesz tekst, którego oczekuje internauta, który rozwiązuje jego problem, to z pewnością zyskasz wiele linków. Nie zapominaj, że w obecnych czasach siła social media jest bardzo duża, także w pozycjonowaniu. Jest wiele różnych sposobów na pozyskiwanie linków z dobrych stron, chociażby pisanie gościnnie na innych serwisach czy też tłumaczenie jakichś tekstów z zagranicznych serwisów. Oczywiście nie przywłaszczając sobie ich, publikując informacje na temat źródła. Ale jest sporo sposobów na wartościowe linki, o których powinieneś pomyśleć.

Dziękuję Ci za uwagę, pozdrawiam. Sławek Gdak. I zapraszam wkrótce do kolejnego nagrania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.2/5 (23 votes cast)
Musisz to zrobić jeśli chcesz osiągnąć sukces w SEO - 5 elementarnych kroków (video), 3.2 out of 5 based on 23 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

20 komentarzy

napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.