Google robi update, na PIO wrze od dyskusji, a moje strony odnotowują spore wzrosty

algorytm google pingwin

25 kwietnia nastąpiły kolejne spore zmiany w algorytmie Google, które mają eliminować spam po pandzie przyszedł czas na pingwina.

Jedni odnotowują spadki inni wzrosty jak to zawsze bywa i sporo mówi się o tej całej sytuacji na forum PIO 86 stron postów 🙂 Kilka osób zauważyło, że wartościowe strony poleciały w dół, a spamy w górę. Kaspar (polski pracownik w Google) dość szybko zareagował i Google przygotowało specjalny formularz poprzez który można zgłaszać strony, którym według nas niesłusznie się oberwało.

Miałem napisać ten wpis dużo wcześniej, jednak chciałem sprawdzić czy poprawy pozycji moich stron są chwilowe czy jest to stały efekt :), ale o tym później.

Zgred pisze na swoim blogu o zagranicznym artykule w którym autor mówi o szczegółach pingwina o tym, że karane są witryny, które zbytnio skupiają się na małej ilości fraz kluczowych, nie dbając o długi ogon. Czyli to czym męczyłem Cię w ostatnich wpisach na blogu optymalizacja i długi ogon :), ale warto też pamiętać o problemie z przeoptymalizowaniem witryn.

A teraz kilka słów o moich witrynach. Sprawdziłem kilka i większość z nich od 25 kwietnia dostała mocnego kopa w Google. Rzekłbym, że algorytm działa poprawnie bo strony wartościowe dostały kopa w górę, kilka zapleczówek poleciało w dół, oczywiście kilka dostało rykoszetem.

Nowa zmiana algorytmu odsiała trochę spamu i wygląda na to, że jeśli Google dopracuje pingwina to będzie to krok do przodu w stronę lepszej jakości wyników w Google.

— 08.05.12 —

Dzisiaj jeszcze zauważyłem dwie rzeczy. Po tyłku dostały strony landing page i strony, które mają staż poniżej roku. Strony z kilkuletnią historią poszły w górę.

Jakie Ty Zauważyłeś Efekty Działania Pingwina?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.7/5 (3 votes cast)
Google robi update, na PIO wrze od dyskusji, a moje strony odnotowują spore wzrosty, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

6 komentarzy

napisz komentarz
  • Efektem działania Pingwina jest to, ze się przerzuciłem ostatnio na Binga. Jak ktoś zacznie mówić, że ma gorsze wyniki, to poproszę o przykład fraz.

  • Mi poszła jedna wartościowa strona. Na szczęście tylko jedna. Reszta się ładnie trzyma swoich miejsc w top10 😉

  • u mnie sprawa ma się o tyle dziwnie, że strona, która była pozycjonowana na 4 frazy, w dwóch przypadkach poszła mocno do góry, a w dwóch kolejnych w dół… Forma pozycjonowanania na wszsytkie frazy była podobna, konkurencja podobna, rozkład słów ten sam.

  • U mnie obyło się bez spadków a przyszły nawet wzrosty. Konkurencja widzę że mniej więcej bez zmian czyli w mojej branży nie ma afery:)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.