Sprawdzanie pozycji strony w WebTools czyli CRM dla pozycjonera

Sprawdzanie pozycji strony w Google to szara codzienność każdego pozycjonera, a czasem i klientów pozycjonerów chcących sprawdzać efekty ich działań.

Nie da się ukryć, że sprawdzanie pozycji strony w wyszukiwarce to strasznie żmudne zajęcie i nikt już na piechotę od dawna tego nie robi. Przynajmniej żaden pozycjoner czy agencja seo.

Kiedyś stworzyłem i udostępniłem własne narzędzie tego typu, było to jedno z pierwszych na rynku, jednak jakiś czas temu zrezygnowałem z niego na rzecz czegoś solidnego i sprawdzonego mianowicie Monitoring w WebTools.

WebTools to strona z całym zestawem narzędzi, natomiast dzisiaj chcę powiedzieć o najpopularniejszym z nich mianowicie monitoringu, który jest narzędziem służącym właśnie do sprawdzania pozycji strony m.in. w wyszukiwarce Google, Yahoo, NetSprint czy Bing. Dostępne są 2 wersje narzędzia

 • dla osób, które mają mniejsze potrzeby wersja na ich stronie,
 • wersja dla bardziej wymagających do instalacji na własnym serwerze.

Jakie funkcje oferuje monitoring pozycji strony od WebTools

Ze względu na to, że w programie monitoruję więcej domen to oczywiście korzystam z wersji serwerowej, która ma większe możliwości od tej dostępnej na stronie. Funkcją podstawową programu jest sprawdzanie pozycji strony w wyszukiwarce, ale oczywiście to nie wszystko.

Po zalogowaniu się do monitoringu WebTools mamy 4 zakładki:

 • Monitoring pozycji
 • Klienci
 • System
 • Konto

W zakładce konto masz kilka bardziej/mniej ważnych ustawień m.in. wybór spośród ponad 122 wyszukiwarek w których system ma sprawdzać pozycję Twojej strony. 99% ro różne wersje językowe Google.

Kolejna zakładka system zawiera:

 • informacje o aktualizacjach,
 • ustawienia cron,
 • informację o wysyłce poczty w celu dostarczania raportów…,
 • listę użytkowników,
 • konfigurację proxy,
 • synchronizację z kontem Google,
 • możliwość aktywacji dodatkowych modułów m.in. bardzo ciekawy dla agencji seo,
 • możliwość podłączenia monitoringu do OpenSiteExplorera.

Zakładka klienci pozwala na tworzenie userów którym automatycznie będą wysyłane raporty na email w html czy pdf co miesiąc, tydzień, lub co dzień (możliwość dodania swojego logo). To sprawdza się znakomicie jeśli obsługujemy klientów. Nie musimy tworzyć raportów ręcznie.

Najważniejsza zakładka to oczywiście Monitoring, serce systemu.

Na ekranie głównym widzimy wszystkie monitorowane adresy z informacjami o wartościach PR, Site, Link, ilości fraz monitowanych i kilku akcjach jak pobranie raportu, wstrzymanie monitoringu, odświeżenie wyświetlanych danych w najbliższym możliwym czasie oraz usunięcie danej witryny. Ponad tym podsumowanie ile fraz jest w top3, top10, ile jest spadków i wzrostów…

ekran główny programu do sprawdzania pozycji strony WebTools

Po kliknięciu w adres url pojawiają się szczegółowe informację na temat witryny:

 • formularz dodawania nowych fraz do monitorowania,
 • informacje o wzrostach i spadkach monitorowanych fraz,
 • wykresy, statystyki, raporty,
 • kosztorys,
 • notatki i wiele, wiele innych ciekawych funkcji.

webtools raport strony

 Oczywiście nie zabrakło bardzo przejrzystych wykresów dla każdej z monitorowanych fraz po kliknięciu ikony wykresu na powyższym screenie.

webtools wykres monitorowania frazy

a także zbiorczych zestawień wszystkich fraz dla całej strony.

webtools wykres monitorowania frazy wykres zbiorczy

Bardzo ciekawym dodatkiem jest Moduł agencji SEM dzięki, któremu możesz ustawić model rozliczania za pozycję, lub ryczałt, stawki dla poszczególnych fraz, na danym miejscu… Moduł  pozwala dodatkowo na podział skryptu dla 5 użytkowników, którzy mogą w pełni zarządzać domenami, ale nie widzą wzajemnie swoich witryn. Moduł ten jest dodatkowo płatny co roku.

Praca z WebTools

Muszę przyznać, że mnogość funkcji jaka znajduje się w programie powaliła mnie. Ja korzystam tylko z części jego funkcji, natomiast jest ich cała masa i narzędzie jest przygotowane do pracy agencji seo. Można by było popracować na UX oprogramowania bo niektóre funkcje są tak ukryte, że przez 5 miesięcy nie korciło mnie, żeby do nich zajrzeć, a zrobiłem to dopiero przed napisaniem tego artykułu 🙂 Nawet nie wiedziałem jak wiele funkcji program posiada.

Interfejs programu WebTools

Po zalogowaniu się do systemu oczom naszym ukazuje się ekran z podsumowaniem ile fraz jest w top3, top10, ile jest spadków i wzrostów krótkie podsumowanie oraz lista monitorowanych witryn.  Jak wcześniej napisałem mnogość funkcji jest ogromna i mam wrażenie, że wpływa na ergonomię pracy. Można by było popracować nad interfejsem, oraz grafiką logo i całego programu. Sorry, ale to zboczenie zawodowe 🙂

Demo monitoringu pozycji strony w WebTool

Jak wcześniej wspominałem można skorzystać z monitoringu oferowanego na stronie webtools co ważne także w wersji darmowej! Oczywiście z ograniczoną liczbą stron oraz fraz natomiast do sprawdzenia jak program działa i jakie oferuje funkcje w zupełności to wystarczy.

Support

Na większość e-maili otrzymywałem odpowiedzi w przeciągu 30 minut także jest to bardzo dobry czas reakcji supportu. Zawsze moje problemy były rozwiązywane, wyjaśniane więc w tej kwestii nie mam nic do zarzucenia.

Pomoc

Program jest dość prosty w obsłudze, jednak do skryptu dołączona jest 29 stronicowa instrukcja PDF z omówieniem bardziej zaawansowanych funkcji, także znajdziesz w niej wszystko czego Ci potrzeba. Może nagrania video trochę lepiej trafiłyby do niektórych odbiorców, ja jestem ich zwolennikiem.

Ile kosztuje sprawdzanie pozycji strony w WebTools

Standardowy koszt licencji serwerowej to 399 zł netto. Na moją prośbę dla czytelników bloga autor WebTools obniżył koszt licencji do 349 zł netto do 20 grudnia.

Formularz zamówienia po promocyjnej cenie znajduje się na tej stronie, zaś na tej stronie znajdziesz porównanie wersji online oraz serwerowej.

Co warto zaznaczyć moduł agencji SEM to dodatkowy roczny koszt w kwocie 59 zł netto. Nie jest to duża kwota, a daje spore możliwości, jedna warto wiedzieć, że wiąże się z dodatkową opłatą.

Dodatkowo przy monitorowaniu większej liczby stron/fraz niezbędne będzie umieszczenie skryptu na innych serwerach, aby program mógł odpytywać wyszukiwarkę poprzez inne proxy.

Podsumowanie

System monitoringu do sprawdzania pozycji strony dostarczony przez WebTools to bardzo solidne narzędzie, które bez oporów mogę Ci polecić. Kilka miesięcy temu zacząłem poszukiwanie oprogramowania, które będzie mi służyło jako CRM dla pozycjonera. Na polskim rynku ciężko było coś takiego znaleźć i wiele osób poleciło mi właśnie monitoring od WebTools. Korzystam z niego od lipca czyli od 5 miesięcy i sprawuje się on naprawdę rewelacyjnie i szczerze przyznam, że ciężko byłoby mi pracować bez tego systemu. Cena oprogramowania i jego funkcjonalności sprawiają, że jest on bezkonkurencyjny.

Warto zaznaczyć, że dzięki modułowi dla agencji sem, notatkom, zarobkom, zaawansowanym raportom staje się to naprawdę niezbędnym narzędziem w pracy pozycjonera.

Do pełni szczęścia brakuje mi tu tylko kalendarza z tworzeniem harmonogramów prac.

Dodatkowo w WebTools jest oferowane narzędzie “Twoje zaplecze” o którym powiem innym razem.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.7/5 (6 votes cast)
Sprawdzanie pozycji strony w WebTools czyli CRM dla pozycjonera, 3.7 out of 5 based on 6 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

20 komentarzy

napisz komentarz
 • Korzystam z narzędzia w wersji serwerowej i jestem zadowolony. Nie zdarzają się luki w odczytach, opcji jest sporo, php proxy, dużo na plus.
  Jako stały użytkownik tej aplikacji mam jednak kilka uwag. M.in. brak podziału fraz monitorowanej strony na kategorie (aby to obejść trzeba dodawać projekt kolejny raz z innymi frazami i konfigurować).
  Nie wspomnę już o interfejsie, który jest z lat 90-tych. Stat4seo w tej kwestii dawno wyprzedził Web-Tools.

 • No tak, szkoda, że taki kotlet odgrzany – o tym każdy wie, a wystarczyło napisać w tytule promocja na web-tools i by zaczęcało do kliknięcia w tytuł

  • Krzysiu nie wiem czy zauważyłeś, ale od dłuższego czasu robię testy różnych narzędzi seo. Korzystam z webtools, dobrze się sprawdziło więc piszę o nim.

   A tak swoją drogą co najmniej raz w miesiącu otrzymuję zapytanie o dobry, sprawdzony system do monitorowania pozycji, więc moje wpisy odpowiadają potrzebom czytelników.

  • Pozycje w narzędziach dla webmastera od Google często bardzo znacznie różnią się od tych widocznych w przeglądarkach dla użytkowników i tym samym w monitoringu.

   np. Frazy które od kilku miesięcy okupują pierwsze miejsca według Google są na 9 i 15 pozycji.
   Zarówno statystyki monitoringu, jak i ruch przychodzący mówi co innego.

   Jak wygląda to w rzeczywistości można sprawdzić dla 15 fraz bez opłat w wersji online.

 • testowałem jakieś 2-3 miesiące temu aby wybrać dla siebie najlepszy program do monitorowania pozycji.
  I wybrałem właśnie Web-tool.pl zwraca najwiarygodniejsze wyniki. Test mam nadzieje, że zamieszczę na swojej stronie niedługo

 • Mango is naturally sweet and is a healthy snack that is a good way to finish yo-yo Dieting 2012?
  A dieting 2012 wonderful way to boost your metabolism and makes your body better at storing fat.
  My Comment: First off, I would eat half a can of tuna with some low fat mayonnaise.
  Yes Today, the average American still consumes over 600 12-ounce servings of soda per year.

 • Ja także korzystam z Webpozycji i mogę ją śmiało polecić. Korzystałem już z kilku programów do monitorowania i tylko webpozycja spełniła wszystkie moje oczekiwania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.