[huge_it_slider id='1']

Kolejny ruch ahrefs! Polska wersja językowa!

Ahrefs jest obecnie najczęściej wykorzystywanym przeze mnie softem do analizy stron konkurencji. W sierpniu opisywałem go na blogu we wpisie pt.: “Ahrefs Site Explorer rosnąca konkurencja dla Majestic SEO – test czas zacząć”. Około maja poinformowano mnie o pracach nad polepszeniem wyników dla stron pl, a i pewne funkcje jak np.: Competition Analysis zaczęły działać dla pl, także rozwój produktu cały czas widać.

Firma na pewno ma jeszcze wiele do zrobienia, aby skutecznie walczyć z Majestic SEO. Obecnie przygotowuje tłumaczenia narzędzia na kilkadziesiąt krajów, także jest to dodatkowy ukłon w stronę klienta na, który majestic seo jeszcze się nie zdecydował.

Nie wnikam czy tłumaczenie tego typu narzędzi ma sens bo większość osób siedzących w seo zna na tyle angielski, aby sobie z tym poradzić, a tłumaczenie niektórych słów brzmi bardzo dziwnie 🙂

ahrefs po polskuMiło mi poinformować, że polska wersja ahrefs jest już dostępna w wersji BETA. Osobiście nad nią pracowałem dlatego z jeszcze większą radością o tym informuję 🙂

Nie ukrywam, że jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia stąd ten dopisek beta, ale większość została już poprawnie przetłumaczona.

Było to dla mnie nie lada wyzwanie bo pierwszy raz robiłem lokalizację, końca nie było widać (wbrew pozorom było ponad 1500 zwrotów do przetłumaczenia), ale miło teraz popatrzeć na prawie skończoną wersję ahrefs w naszym ojczystym języku. W tłumaczeniu pomagał mi też tłumacz.

Mam nadzieję, że ahrefs będzie się starał cały czas poszerzać bazę polskich wyników.

Wkrótce postaram się przygotować dla Ciebie niespodziankę związaną z Ahrefs, a tymczasem zapraszam do korzystania z ahrefs w wersji polskiej pod adresem pl.ahrefs.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/5 (5 votes cast)
Kolejny ruch ahrefs! Polska wersja językowa!, 4.8 out of 5 based on 5 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

28 komentarzy

napisz komentarz
 • No brawo Sławek, pewnie to fajne uczucie, gdzie widać kawałek własnej pracy, z której będzie pewnie sporo osób korzystało w naszym kraju. Powiedz z jakimi zwrotami miałeś najwięcej kłopotu przy tłumaczeniu?

  • Ciężko mi teraz powiedzieć, ale pewnie kilka na stronie jeszcze nieprzetłumaczonych zostało jak link juice, raw backlinks, subnets… 🙂

 • Faktycznie jest to jedno z lepszych narzędzi. Pytanie tylko czy wzorem Google inne wersje językowe nie sa bardziej upośledzone względem wersji anglojęzycznej?

 • Różnice w ilości poakzywanych linków są w większości dlatego, że strony blokują dostęp do robotów. Nie wiem jak teraz, ale wcześniej majestic miał ten problem, że jak wpadał np. na sklep to nie potrafił rozłożyć w czasie indeksowania, tylko leciał od A-Z.

 • Moim zdaniem ahrefs jest bardziej friendly niż majestic ale częściej korzystam z majestica ze względu na większą liczbę wyników.

 • @Gripek – nie zawsze. Jak sprawdziłem ostatnio trzy strony, to ahrefs był lepszy.
  Plus dla Majestica jest taki, że jak masz dostep do strony, to wrzucasz meta tag i robisz sobie analizę za free. W Ahrefsie jest chyba tylko 15 kliknięć – za wiele z tym sie nie podziała, jak sie nie wykupi płatnej wersji…

 • Ahrefs coraz bardziej się rozwija. Chyba niedługo będziemy częściej tego narzędzia używać niż Majestic. Ale uważam, że wersje Polska językowa nie jest potrzebna, gdyż każdy średnio zaawansowany specjalista od SEO zna podstawy angielskiego.

 • posiadam płatną wersję jestem bardzo zadowolony, wcześniej korzystałem z narzędzi od seomoz ale nie sprawdzały się w polskich realiach

 • Lubię jak zagraniczne firmy robią ukłon w stronę polski.
  Szkoda tylko że głównie jest to chwyt marketingowy, żeby pozyskać klientów.

 • Korzystam od dawna z ahrefs, ale nie wiedziałem, że jest wersja polska. W ahrefs rzeczywiście nie ma tylu linków co w majesticseo, ale ten system się rozwija i ciągle wyszukuje nowe linki. Na minus oceniam jednak to, że wersja darmowa staje coraz bardziej uboższa.

 • Ahrefs robię wyceny. Świetnie się do tego spisuje. Problem darmowej wersji bardzo prosto rozwiązać. Zakłada się kilka kont i masz 15 * ilość kont zapytań:)

 • Korzystam z tego narzędzia codziennie – bardzo przydatne. Filip – a to czasami nie działa na jedno ip? Bo coś mi się wydaje, że tak…

 • Też często korzystamy z Ahrefs i wersja polska na pewno, mimo że „większość osób siedzących w seo zna na tyle angielski, aby sobie z tym poradzić” przyda się. Niestety, tak jak inni już zauważyli, w darmowej wersji mogłoby być trochę więcej kliknięć.

 • Ja wśród znajomych co raz częściej słyszę, że korzystają z Ahrefs co ciekawe kilka dni temu uruchomili nowe narzędzie także ostro działają.

 • Bardzo miły ukłon w stronę polskich użytkowników. Ahrefs oraz Majestic to dwa niezbędne narzędzia, z których naprawdę wiele można się dowiedzieć.

 • Również korzystam z Ahrefs i jestem zadowolony, miejmy nadzieję, że będzie się on jednak rozwijał i będą większe możliwości przy darmowym korzystaniu.

  • Oj na większe możliwości przy darmowej wersji bym nie liczył niestety. Dużo więcej daje majestic w którym można otrzymać za darmo pełny raport po zweryfikowaniu domeny.

  • Dla małych stron może i tak, ale przy większych seo spy glass nie wyrabia potrzebuje nawet kilkudziesięciu godzin na analizę 🙂

 • Czy jest coś lepszego od ahrefs dla polskich stron?
  Mam wrażenie że w ahrefs otrzymuje tylko szczątkowe informacje nt linków, pozycji, słów kluczowych, trafficu i contentu konkurencji.

  • Alternatywą jest MajesticSEO, ale raczej bym te 2 systemy sobą uzupełniał, a nie zastępował.
   Czasami dla jednych stron Majestic pokazuje więcej czasami Ahrefs.

  • Dago niestety, ale zrezygnowali z polskiej wersji językowej już dawno temu. Podejrzewam, że większość osób nie ma problemu z językiem angielskim, a tłumaczenia trzeba by dość często aktualizować.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.