[huge_it_slider id='1']

Publiker czyli solidny automat do pozycjonowania

Ponad rok minie od kiedy zacząłem korzystać z automatycznej dodawarki stron do katalogów Publiker. Długo zabierałem się za ten wpis i wreszcie nadeszła ta chwila 🙂

Publiker powstał w 2009 roku więc jest to już starszy soft, jednak cały czas aktualizowany. Obecna wersja ma numer 3.3.4 i została wypuszczona w połowie stycznia.

Strona producenta: www.publiker.pl

Funkcje Publiker ‘a

Publiker wyróżnia się multi funkcjonalnością. Ten automat do katalogowania nie dość, że:

 • może dodać wpis do katalogu czy precla,
 • to odnajdzie opublikowany wpis na stronie katalogu, precla,
 • podlinkuje go z innych katalogów, precli,
 • może go pingować,
 • a na koniec jeśli masz konto w GotLink, eWeblink, to Twoje wpisy automatycznie mogą lecieć do SWL’a by lepiej się indeksowały.

Przed Publikerem nie było na naszym rynku softu, który odwalałby za nas całą tę robotę od A do Z. Muszę przyznać, że gdy pierwszy raz zobaczyłem Publikera to zdziwiło mnie jak duże ma on możliwość, jednak z drugiej strony stoją wymagania co do serwera, ale o tym później.

Co ciekawe program posiada też półautomatyczną dodawarkę stron do katalogów jak SeoLight czy SeoBohater. Muszę przyznać, że nie korzystałem z niej, ale to dobry pomysł, aby dać cały zestaw narzędzi.

Główne funkcje programu to:

 • dodawanie stron do katalogów i precli,
 • automatyczna aktualizacja baz katalogów i precli,
 • sprawdzanie publikacji wpisów,
 • podlinkowywanie wpisów z katalogów i precli,
 • pingowanie wpisów,
 • synonimizator,
 • zaawansowane ustawienia dla każdego projektu,
 • łamanie tokenów w katalogach,
 • rejestracja w preclach,
 • integracja z deathbycaptcha.

Publiker ma naprawdę masę funkcjonalności, niektórzy narzekają na to, że stworzenie projektu trwa, że nie robi się tego w minutę, ale… No właśnie to, ale to możliwość zaawansowanych ustawień dla każdego pojedynczego projektu.

Dzięki tym ustawieniom to Ty decydujesz:

 • do jakich kategorii i podkategorii będzie dodawana Twoja strona,
 • do ilu katalogów dziennie/tygodniowo/miesięcznie będzie dodawana Twoja strona,
 • czy program ma dodawać cały czas do takiej samej liczby katalogów, precli Twoją stronę, czy też ma zwiększać liczbę dodań…
 • czy najpierw ma dodawać strony do ostatnio dodanych katalogów do bazy, tych z największym PR, Indexed Pages…
 • czy strona i wpisy w preclach, katalogach będą linkowane z precli czy też z innych katalogów w jakim stopniu, z jakim natężeniem,
 • jaka część wpisów ma być linkowana i pingowana…

Funkcji zaawansowanych trochę jest, dzięki czemu masz sporą kontrolę nad tym co się dzieje i możesz eksperymentować z ustawieniami. Wiadomo, że stare domeny możesz linkować agresywniej, a nowe delikatniej i tutaj to wszystko możesz zrobić.

Praca z Publikerem

Z Publikera korzystam od około 1,5 roku i mam w nim założonych kilkanaście projektów. O ile początki były trudne, nie powiem, trochę helpów musiałem poczytać to teraz, założenie projektu zajmuje mi dosłownie kilka minut. Publiker nie rzuca na kolana szatą graficzną, ale nie to jest jego celem :). Ważna jest ergonomia pracy, a w większości przypadków, mimo ogromnej liczby funkcji nie miałem problemu z ich odnalezieniem. Nie skupiam się na wyglądzie Publikera i interfejsie bo nie pracuję z nim na co dzień. włączam i praktycznie zapominam o nim na dłuższy czas.

publiker-interfejs

Serce Publikera

Publiker to dodawarka stron do precli oraz katalogów obsługująca następujące skrypty:  WordPress, Otwarty Mini, qlWeb, Mocne Linki, Hurricane, FreeGlobes, WebMini, EasyDir, SeoKatalog, MediaWiki, DonMini, Arfooo, PhpLinkDirectory, Web-News.

To co zawsze najważniejsze jest w tego typu automatach to porządna baza. Z informacji na stronie wynika, że baza wszystkich skryptów do których dodaje strony publiker zawiera blisko 30 tyś. stron i jest cały czas aktualizowana. Osobiście polecam korzystanie z kodów captcha bo to znacznie zwiększy skuteczność katalogowania i można zdobyć linki ze stron nawet z pr5.

Kilka stron udało mi się wbić na mniej popularne frazy tylko za pomocą Publikera.

Wymagania Publiker ‘a

Ja mam zainstalowanego publikera w linuxpl.com i to działa, jednak ma spore ograniczenia (cron co 10 minut) i powoli zastanawiam się nad jego zmianą, bo liczba projektów nie pozwala na stabilne działania Publikera. Z informacji jakie uzyskałem najzwyklejszy hosting w netmark.pl, proste.pl pozwala swobodnie na wysyłanie do 1000 wpisów na dobę. Jeśli masz większe wymagania to możesz zainteresować się hostingiem specjalnym pod dodawarki www.hekko.plbiznes-host.pl, lub VPS czy serwerem dedykowanym, wszystko zależy od Twoich potrzeb i zasobności portfela.

Osobiście jeszcze nie korzystałem z tych ofert więc ciężko mi się wypowiedzieć, jednak poszukując serwerów pod Publikera na takie oferty natrafiłem i czytałem w sieci kilka pochlebnych opinii na ich temat.

W tym miejscu muszę wspomnieć o bardzo ciekawej funkcji, która kilkukrotnie zwiększyła wydajność Publikera, a mianowicie rozdzielenie zadań cron na kilka. Wydajność skoczyła kilkukrotnie, a zajęło mi to zaledwie kilka sekund (polecam!).

Demo Publiker ‘a

Nigdzie nie znalazłem wersji demo, jednak od autora dowiedziałem się, że jest możliwość jego uzyskania, choć nie dopytywałem o to jakie ma ono możliwości. Miło, że pomyślał o tym, aby dać możliwość zapoznania się z softem przed jego zakupem, szczególnie, że nie kosztuje on 100 zł 🙂

Support Publiker ‘a

Z supportu korzystałem wielokrotnie i zawsze uzyskiwałem satysfakcjonujące odpowiedzi ew. linki do materiałów video będących rozwiązaniem moich problemów z Publikerem. Czas reakcji supportu był od 1 godziny do 2 dni nad czym autor softu mógłby jeszcze popracować.

Pomoc

Autor Publiker ‘a stworzył dość unikalny system pomocy. Zamiast tworzyć kilku dziesięcio stronicową instrukcję udostępnił forum forum.publiker.pl na którym umieścił wszelkie informacje, instrukcje, a dodatkowo umożliwił poprzez forum zadawanie pytań.

Bardzo fajny pomysł. Dzięki temu też autor szybko może zebrać informacje na temat zapotrzebowania na nowe funkcje w Publikerze.

Co więcej, jak wspomniałem wcześniej autor programu przygotował sporo materiałów video dzięki, którym wdrożenie się do programu jest bardzo łatwe.

Cena Publiker ‘a

Kwota jaką trzeba zapłacić za Publikera to 397 zł netto. Warto wziąć pod uwagę także zakup modułu recaptcha za 97 zł netto. Zatem koszt całego oprogramowania to niecałe 500 zł netto co nie wydaje się być zbyt wygórowaną kwotą za tego typu oprogramowanie. Nie można, jednak zapomnieć o ew. kosztach serwera i systemu recaptcha jeśli takowych się już nie posiada.

Podsumowanie

Publiker to bardzo solidne narzędzie, które pomoże Ci w stałym długo falowym linkowaniu stron. Dzięki jego sporej funkcjonalności możesz dowolnie konfigurować projekty i dzięki temu poprawiać skuteczność katalogowania. W wielu przypadkach za pomocą samego Publikera możesz osiągnąć satysfakcjonujące efekty w pozycjonowaniu. Mam nadzieję, że skrypt dalej będzie rozwijany bo w ostatnim czasie sporo słyszę o co raz solidniejszych skryptach konkurencji.

NIESPODZIANKA

Standardowo z autorami skryptów walczę o zniżkę dla moich czytelników! Udało mi się utargować dla Ciebie 20% zniżki więc jeśli jesteś zainteresowany Publikerem to zapraszam pod ten specjalny link www.publiker.pl/payment/index/normal/gdaq z promocyjną ceną! Co bardzo ważne będzie ona ważna tylko przez 10 dni czyli do 23 lutego!

Korzystałeś kiedyś z Publikera? Koniecznie podziel się swoją opinią o nim z innymi wpisując poniżej komentarz!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (12 votes cast)
Publiker czyli solidny automat do pozycjonowania, 4.0 out of 5 based on 12 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

46 komentarzy

napisz komentarz
 • Rzeczywiście jest tak jak napisałeś, publiker ma mnóstwo funkcji, które pomagają rozłożyć na dłuższy czas działanie kampanii, wtedy dodanie do wszystkich katalogów i precli zajmuje nawet kilka miesięcy a my możemy zająć się ważniejszymi rzeczami :-). Jednak jak dla mnie jest to jedynie dodatkowe i poboczne narzędzie, które jedynie wzmacnia "główny trzon" pozycjonowania. Głównym powodem jest baza katalogów i precli, które często nie są zbyt wartościowe, postawione są na tym samym skrypcie, z tym samym wyglądem.. nie zdziwiłabym się, jakby Google niedługo zbanował część tych stron :-).

  • Gosia zgadzam się w zupełności. Ja raczej poza testami dodawarkom nie pozostawiam pozycjonowania moich stron 🙂 Po pierwsze jakość linków, a po drugie dywersyfikacja.

   • Hmmm Sławek to jak to jes w końcu – polecasz bo dobra baza, ale sam nie używasz? Wytłumacz się 🙂

 • Fajnie, że udało Ci się wynegocjować zniżkę. Czy warto zainwestować w tego klienta Windows – co on daje tak naprawdę?

 • Również korzystam z publikera z modułem do captcha. Najbardziej chce mi się śmiać jak czytam w internecie, że do publikera potrzebny jest super, hiper serwer 😀 U mnie dodawarka chodzi na serwerze za ok 50 PLN rocznie, a jest tam jeszcze katalog na wordpressie 😉

  W którejś wersji wsiąkło mi synonimizator we wpisach i chyba jeszcze edytor html ;(

  • Czy każdy test musi być artykułem sponsorowanym? Już trochę ich było na blogu i nikt mi tego nie zarzucał.

 • Sam program dość ciekawy, ale katalogi w bazie bardzo słabe, więc dodawanie wartościowych stron mija się z celem. Ewentualnie do jakiegoś marnego zaplecza, bądź podlinkowania. Nie korzystam już kilka miesięcy z tego softu i nie narzekam 🙂

 • Półautomat ma świetną funkcję, integruje się z publikerem i może automatycznie podlinkować wpisy dodawane ręcznie. Do tego jest dodawany skrypt na automatyczne dodawanie linków zwrotnych. Jednak zarówno na linuksie jak i na windowsie potrafił mi się wykrzaczać i zrezygnowałem z niego kilka mc temu, jak będzie update to sprawdzę, czy problem ze stabilnością jest rozwiązany.

  A co do samego publikera, dodawanie projektu… masakra, ale potem już nic nie musisz i to długo.

 • Korzystam z Publikera mniej więcej od takiego samego czasu (ok. rok). Nie mam zastrzeżeń co do jego pracy. Irytujące są tylko te potrójne powiadomienia ale idzie się przyzwyczaić. Mam nadzieję, ze jest to na liście do poprawienia. Dodawanie projektu też nie jest jakimś wielkim problemem. Projekt dodaję w mniej niż godzinę.

 • Działam z tym od lipca 2012. Moje spostrzeżenia:
  – wolny!
  – dodawanie projektu to jest gehenna
  – klient windowsowy jak dla mnie toporny w użyciu, nie używam
  – jakość dostarczonej z oprogramowaniem bazy jak właściwie wszędzie pozostawia wiele do życzenia
  – brak możliwości pobrania wyników do pliku

  Ogólnie do linkowania stron pozycjonowanych na mniej konkurencyjne frazy oraz zaplecza się nadaje. Najważniejsze to jest dla mnie to, że płacę raz i mam. Nie lubię abo 😉

 • Też korzystam z Publikera od około roku i dobrze się sprawdza. Mam VPS-a pod Publikera w Biznes-host, CRON wywołuje skrypt co minutę i działa płynnie na ok. 30 projektach.

  Interfejs jest przeciwieństwem sformułowania user-friendly. Jest fatalnie zaprojektowany, a poruszanie się po projektach to masakra. Na szczęście korzysta się z tego tylko jak dodaje się nowy projekt (mi zajmuje to ok. godziny, w tym wstawienie po 10-20 tekstów z synonimami na projekt).

  Sam skrypt działa natomiast bardzo solidnie (przez ten rok tylko raz zdarzyła się wpadka, ale support szybko rozwiązał problem) i w perspektywie kilku miesięcy potrafi zbudować ładne, zróżnicowane tło do pozycjonowania z mocniejszych stron. Tu widać profil ponad 8000 linków z 7800 domen, jakie Publiker pozyskał w ciągu ok. pół roku: http://cl.ly/image/1s0p2Q3j3W27 Jak dla mnie wynik w stosunki do nakładu pracy jest bardzo dobry.

  Dodam jeszcze, że w ubiegłe wakacje odpaliłem dla znajomego projekt Publikera ze standardowymi ustawieniami na praktycznie nowej stronie i obydwaj zapomnieliśmy o projekcie. Kiedy miesiąc temu znajomy szukał firmy do pozycjonowania, jedna z agencji stwierdziła, że nie podpiszą umowy, bo strona jest „bardzo intensywnie pozycjonowana przez inną firmę”. Jednocześnie strona wskoczyła na kilka dość niszowych fraz branżowych do TOP10.

  • To zależy ile ich masz. Jak 2-3 to może szkoda czasu na jego rozkminianie i lepiej dać komuś kaskę za zrobienie w nim projektu.

 • Witam. Czy obecnie opłaca się jeszcze kupować Publikera? To znaczy wiem, że do strony pozycjonowanej nie warto dodawać linków z automatów, ale czy do zbudowania zaplecza to może pomóc czy też zaszkodzą takie linki z kiepskich precli i katalogów(wiadomo jak to jest z automatami).

  • W publikerze możesz sobie ustalić dodawanie tylko do stron powyżej np. PR… więc możesz wybrać tylko dodawanie do najlepszych katalogów.

 • Jak na dzisiejszy dzień ma się skuteczność publikera ? jest sens się w to bawić,
  mam na myśli linkowanie np katalogów lub innych stron średniej jakości 😉

 • Stary artykuł, ale… Kupiłem publikera parę lat temu, chwilę pochodził, efekty raczej mizerne. I tutaj moje pytanie, bo przypomniałem sobie, że soft leży na serwerze, warto do niego wracać, coś zmienili, baza jest “lepsza”? Czy nie masz już styczności z tym softem? 🙂

 • Hej,
  Chciałbym się dowiedzieć czy aktualnie istnieje jakaś alternatywa dla publikera warta wydania pieniędzy? Moje zaplecze się powiększa i ręczne dodawanie wszystkich wpisów pochłania masę czasu. Chodzi mi o to żeby chociaż troszkę odciążyć się i skupić na czymś bardziej kreatywnym jeśli chodzi o linkowanie.

 • Już sam fakt, że nie dodzwoniłem się po ok 7 próbach świadczy o tym, że to nie jest warty uwagi program. Nawet na maila nie odpisali.

 • Publiker umarł śmiercią naturalną. Forum od dawna nie jest odwiedzane ostatnie wpisy są z 2016 roku i są to wpisy raczej pojedyńczych niedobitych żołnierzy prubujących jeszcze sprzelać z resztek amunicji. W 2017 roku na forum nikt już nie żyje. Ja kupowałem publikera kilka lat temu za kwotę ok 600zł, aktualnie widzę że są jakieś promocje za 198zł więc raczej jest to tylko babicie w butelkę. Skuteczność dodawania wpisów na poziomie 6%. Pisząc o tym na forum, moje posty zostały usunięte aby nikt ich nie widział, taka to skuteczność jest i takie to narzędzie. Kiedyś był to dobry program, ale dziś już nic się nim nie zrobi, umarły katalogi umarł publiker…

 • Czy aktualnie są jakieś sensowne programy tego typu – ewentualnie jak teraz zautomatyzować takie czynności.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.