Testuję zlecenie prostych zadań w inClick.pl

Pod koniec stycznia pisałem na blogu artykuł pt.: “inClick.pl nowy serwis do realizacji drobnych zleceń”. Serwis inClick mocno mnie zainteresowałem i obiecałem przeprowadzenie kilku testów. Zdecydowałem na początek zlecić bardzo proste zlecenie z którym nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu, mianowicie zlecenie napisania komentarzy na jednym z moich blogów.

Przebieg pierwszego zlecenia w inClick

11 lutego przelałem do inClick 50 zł. Każde przygotowywane zlecenie musi zostać odpowiednio wycenione. Moje zlecenie w cenniku serwisu (w stopce strony) zostało wycenione na 72 punkty bo w serwisie płaci się punktami czyli 1,44 zł. Jak na wartościowy komentarz na 350 znaków to uważam, że nie jest źle. Dla celów testowych ograniczyłem zlecenie do 15 osób.  Na blogu mam komentarze zintegrowane z FB więc jeśli się nie mylę to informacja o tych komentarzach powinna pojawiać się na tablicach użytkowników co jest dodatkową formą promocji.

Wystawienie przebiegło bez większych problemów, ale… zlecenie nie jest aktywowane natychmiast, a oczekuje na moderację. Co dziwne jak już zostało aktywowane to nie otrzymałem żadnego e-maila z taką informacją.

Poniżej przedstawiam screen z tego jak wygląda przykładowe zlecenie.

inclick-opis-zlecenia

Ku mojemu zdziwieniu w niespełna 24 godziny większość komentarzy znalazła się już na blogu.

Ważny element inClick dowód wykonania zadania

Bardzo ważnym elementem podczas dodawania zlecenia jest dokładne określenie dowodu wykonania zlecenia. Tutaj niestety zrobiłem błąd! Napisałem, że jako dowód należy podać swoje imię i nazwisko i to wystarczy. Ile ja się naszukałem komentarzy na blogu 🙂 dobrze, że mam na nim tylko ze 20 postów. Wystarczyło, żebym poprosił o link do komentarza i imię oraz nazwisko i naprawdę sporo czasu bym zaoszczędził.

inclick przebieg zadania

Na powyższym screenie widać, że przebieg zadania jest podzielony na 4 zakładki:

 • do akceptacji – to co masz do sprawdzenia,
 • do ponownej akceptacji – odrzuciłeś i ktoś wykonał zadanie ponowne,
 • wykonane – wykonane i zaakceptowane przez Ciebie (czytaj opłacone),
 • niewykonane – czyli zadania bez dowodów.

Jeśli tylko dobrze określisz sobie jakiego dowodu potrzebujesz na realizację zlecenia to wszystko idzie bardzo szybko. Ja w 2 przypadkach odrzuciłem komentarze bo były za krótkie i wkrótce dostałem komentarze do ponownej akceptacji i już nie było z tym problemu.

Moje wrażenia z inClick?

Bardzo mi się podobało, że nikt, że tak powiem “nie zawracał mi d…” w trakcie realizacji zlecenia. Komentarze dodawano, system wrzucał mi je do zakładki “do akceptacji” i w wolnej chwili wchodziłem i je akceptowałem, lub nie. Zaakceptowanie oznacza przelanie punktów na konto użytkownika przez serwis inClick. Wszystko poszło bardzo sprawnie i szybko, a jakość komentarzy była bardzo dobra, wywiązały się dyskusje na blogu więc wszystko zadziałało jak trzeba.

Co najważniejsze z tego wszystkiego to to, że komentarze są z prawdziwych działających, aktywnych kont na Facebooku, a nie “fejkowych” przygotowanych specjalnie pod tego typu zlecenia.

Kolejne zlecenie w inClick “Houston, we have a problem”

Kolejne zlecenie w inClick przygotowałem 17 lutego i było to pozyskanie 100 lajków z facebook’a dla mojego bloga. W cenniku znalazłem coś takiego “Udostępnij informacje na profilu, zapoznaj się z profilem, FanPage’em, subskrybuj profil, itp.”. Myślałem, że będę sprytny i w zadaniu napisałem, że proszę o lajk oraz udostępnienie informacji 🙂 Zdziwiłem się, ale swojego zlecenia nie mogłem w ogóle odnaleźć w serwisie. Okazało się, że trafiło ono do zakładki “Moje odrzucone przez moderatora” z komunikatem “Ustawiono zbyt niską stawkę punktową – 18pkt podane w cenniku dotyczy jednej czynności wykonanej przez użytkownika (“lajk” albo udostępnienie). W przypadku tego zadania należałoby przyznać min. 36 pkt.”. Wszystko byłoby ok gdybym otrzymał taką informację na email bo w inClick chcę wrzucić zlecenie i o nim zapomnieć. Na szczęście jeszcze tego samego dnia wszystko udało się aktywować.

Następnego dnia miałem już 44 lajki, 21 lutego 68 lajków, a do dziś 26 lutego mam 95 lajków czyli zlecenie jest już na ukończeniu. To zlecenie przebiegło zupełnie bez problemów.

Wady i zalety inClick

System inClick jest bardzo prosty w obsłudze więc nie miałem z nim większych problemów. Jak już wystawiłem zlecenie to wszystko szło prosto i gładko, a ja niczym nie musiałem się przejmować tylko otrzymywałem wykonane zadania.

Dla mnie jako przedsiębiorcy dużą zaletą jest otrzymywanie faktur za wykonane zlecenia mimo iż wykonują je dla mnie osoby nie prowadzące działalności. Po dokonaniu płatności w “Faktury” mam dostęp do wszystkich faktur wystawionych przez DGA (właściciela inClick).

Podczas wystawiania tych 2 zleceń znalazłem 2 małe wady. Jedna to brak e-maili potwierdzających aktywację zadania czy też odrzucenie, a drugi to to, że jeśli nasze zadanie nie zostało uwzględnione w wycenie to możemy mieć problem z jego wyceną.

inClick jest rewelacyjny do wykonywania bardzo prostych zleceń, potrafi zaoszczędzić naprawdę sporo czasu na kontakcie z dziesiątkami osób także oceniam go bardzo pozytywnie.

Zastanawiam się nad zleceniem 2 ambitniejszych zadań na inClick. Jeśli jesteś zainteresowany wynikami tego testu napisz w komentarzu? Chętnie też poznam Twoją opinię o inClick!

GD Star Rating
a WordPress rating system
Testuję zlecenie prostych zadań w inClick.pl, 4.7 out of 5 based on 12 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

40 komentarzy

napisz komentarz
 • Jak wyszły ambitniejsze zadania? Są już jakieś wyniki testu?
  Musze przyjrzeć się bliżej inClick, zapowiada się ciekawie.

 • Coś jest nie tak z tym serwisem jeżeli chodzi o e-mail, dokonałem rejestracji, link aktywacyjny nie doszedł, wysłałem przypomnienie hasła również nie doszło, a już minęło kilka dni.

 • Witajcie, jeśli chodzi o maile aktywacyjne, trzeba koniecznie odezwać się do BOUiK inCLICK. Cały czas pracujemy nad tym, żeby maile takie nie wpadały do spamu. Jeśli chodzi o inne prace nad rozwojem portalu, zmieniliśmy ostatnio sporo. Wśród ważniejszych zmian dodaliśmy powiadomienia dla zleceniodawców o odrzuceniu i zaakceptowaniu kampanii przez moderatora. Od dziś wszyscy będą na bieżąco:) Poza tym wszystko bardzo fajnie się układa. W ubiegłym tygodniu pojawiło się kolejnych kilkadziesiąt nowych, ciekawych i różnorodnych pod względem obszaru działania, kampanii i kolejnych kilkanaście osób wypłaciło swoje pieniądze:) Cieszymy się i z radością wracamy do pracy:) Pozdr4all

 • Sam zastanawiam się nad założeniem kampanii w tym serwisie
  Wcześniej korzystałem z oferi, zleceń przez net i innych i wszystkie,
  serwisy mają swoje wady i zalety. Nie spodziewam się więc po nim
  dużego zaskoczenia.

 • też mnie zdziwiło ograniczenie wiekowe i konieczność przesyłania skanu legitymacji studenckiej czy szkolnej. co prawda tego typu zarobek i poziom zadań skierowany jest właśnie do tego targetu – młodzież licealna czy studenci, ale jednak to w jakiś sposób zawęża działalność oraz możliwość zlecania ambitniejszych zadań – bo o ile łatwo jest "nabić lajka" to już ambitniejsze cele marketingowe mogą nie zostać zrealizowane. a może ktoś polecić serwis tego typu tylko właśnie bez ograniczeń wiekowych?

 • http://www.inCLICKpro.pl – już niedługo:) Z tego co wiem, portalu o takich funkcjonalnościach jeszcze nie ma. Są freelancerskie portale ogłoszeniowe, ale nie zawierają mechanizmów i funkcjonalności inCLICK'a.

 • Również testowałem ten serwis. Myślę że pod drobne zlecenia typu: komentowanie, zdobywanie komentarzy, likow, plusów, mailing czy inne jest to dobre rozwiązanie. Można dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu.

 • Wpłaciłem, zleciłem i mogę śmiało stwierdzić, że pełen sukces. Serwis pozytywnie mnie zaskoczył i szybkością wykonania zlecenia przez wykonawcę i swoją funkcjonalnością. Sądzę, że stronka ma potencjał i może śmiało konkurować z zleceniaprzeznet, gdyby zniknęło ograniczenie wiekowe to również oferia może sporo stracić 🙂

 • Serwis wydaje się być w porządku z tego co piszą przedmówcy – warto przetestować. Natomiast dziwne faktycznie jest ograniczenie wiekowe. Starsze osoby nie mogą zarabiać wykonując zlecenia?

 • A propos komentarzy po 1,44, czy są z nich jakieś korzyści z punktu widzenia SEO, czy mają one na celu tylko tworzenie wrażenia ruchu na bogach?Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Cześć, wiesz, to wszystko zależy od tego, jak sprecyzujesz zadanie. Jeśli chcesz osiągnąć konkretny efekt, napisz co konkretnie mają zrobić użytkownicy. Jeśli celem komentarzy ma być skłonienie innych, żeby przyszli na jakieś wydarzenie, napisz: "Proszę skomentuj post w taki sposób, aby zachęcić innych do przyjścia na wydarzenie." Możesz też oczywiście dodać, że komentarz ma być wpisany tylko wtedy, jeśli dana osoba sama chciałaby przyjść na takie wydarzenie. Jak widzisz, masz pełną dowolność i możliwość samodzielnego kształtowania efektywności Twoich zadań:)

 • Przydało by się wprowadzić target odbiorców zleceń, przykładowo zleciłem udostępnianie fan page, ale nie przyniosło to żadnych pozytywnych skutków, większość osób nie była zainteresowana tematyką strony.

  • Hej, oczywiście, mogło się tak zdarzyć. Jeśli z samego zadania może nie przyszło wielu bezpośrednio zainteresowanych, zastanów się czemu? Myślę, że nie jest temu winna sama platforma, tylko być może treść zadania. Treść możesz kształtować dowolnie. Jeśli napiszesz w niej, żeby użytkownicy udostępniali lub polecać fan page osobom, które mogą być nim zainteresowane, z pewnością efekt będzie większy:) Grunt to odpowiednio opisane zadanie:) W razie jakichkolwiek pytań pisz lub dzwoń do Biura Obsługi Użytkownika i Klienta:) Zapraszamy. Pozdrawiam, tmk

 • Zastanawiam się, ile z tych 1,44zł otrzymuje finalnie wykonawca – zakładając, że wypłaty są od 50zł, od tego odchodzi podatek 18% (nawet uczniowie i studenci je płacą) i zapewne, to wychodzi, że to wcale nie jest taki fajny biznes. Nie dziwię się, że portal jest ograniczony do użytku uczniów i studentów, nikt z większym doświadczeniem i obyciem na rynku by za takie pieniądze nie pracował.

  • Witaj Adam,
   wykonawca otrzymuje połowę tej stawki. Druga połowa zawiera podatki oraz prowizję organizatora. Myślę, że układ jest przejrzysty i uczciwy. Tym bardziej, że wykonawca ma gwarancję otrzymania wypłaty jeśli wykona zadanie zgodnie ze wskazówkami zleceniodawcy:)
   Co do samych stawek, ciężko polemizować. Zdajemy sobie sprawę z tego, że portal służy do dorabiania i póki nie ruszy pro, ciężko będzie się z niego utrzymywać. Nie wiem, czy wchodząc na portale z mikropracą, gdzie wykonuje się zlecenia drobne, możemy oczekiwać kilkuset-złotowych zarobków? Jak sądzicie? Nie jest to raczej tak, że dzięki pracy na takich portalach wpada nam miesięcznie kilkadziesiąt złotych, w porywach do kilkuset złotych, dodatkowej kasy na drobne przyjemności? Tak mi się coś wydaje. Kiedy ruszy pro – platforma pracy zdalnej z dużymi pracami, będziemy mogli rozmawiać o większych stawkach.
   Poza tym, jest trochę tak, że stawki dyktuje rynek. Drobne prace, drobne stawki. Mimo wszystko, porównajcie to sobie ze stawkami dostępnymi na innych tego typu portalach, np. zagranicznych. Wydaje mi się, że w porównaniu, mamy je całkiem fajne:) I w miarę jak zleceniodawcy zdają sobie sprawę z tego, że im więcej zaproponują tym lepiej zadanie jest wykonane, oferowane stawki rosną:) Myślę, że to dobry prognostyk w kontekście kolejnych miesięcy. Pozdrawiam, tmk

   • Dlatego właśnie się nie dziwię, że portal adresowany jest do grupy osób zainteresowanych wyłącznie dorabianiem sobie – studentów i uczniów, którzy jeszcze nie znają ciężaru prawdziwego rynku, nie utrzymują się sami i nie mają pojęcia o rzeczywistych stawkach (tutaj zarabiają połowę ze zlecenia, a wystarczy ominąć pośrednika, jakim jest serwis i można zgarniać całą stawkę), dlatego też na takich serwisach nie znajdzie się prawdziwego i doświadczonego profesjonalisty, bo on się w takie gry z pośrednikami nie bawi (a już na pewno nie za taką stawkę.
    Z drugiej strony mnie jako osobę niezwiązaną z inclick – nie mam tu konta, nie korzystam z usług, nie zlecam, nie wykonuję, denerwuje spamowanie moich znajomych na FB (bo wykonują jakiejś zlecenia związane z tym portalem), co tym bardziej nie wystawia serwisowi pozytywnej opinii i raczej do niego zraża, bo kojarzy go ze spamerskimi działaniami.

 • ja korzystam z tej stronki, otrzymalam w tym miesiacu drugą wypłatę 50 zł, trzeba podać nr konta i legitymację ale na tym przeciez nic się nie traci, za zalogowanie otrzymuje sie 500 pkt, a potem otrzymuje sie coraz wyzej punktowane zadania jezyk.gif zarejestrujcie sie klikając w ten link albo chociaz poczytajcie o tym klikając w niego, Wam nie zrobi to różnicy a mi da dodatkowe punkty https://www.inclick.pl/?pb=4ee2a9151389a2bf93 9e0180ae852612

 • Fajny i prosty serwis do tej pory korzystałem z allegro ale to trochę usprawni prace. Zobaczymy jak wyjdzie cenowo.

 • Niby wszystko pięknie i ładnie, ale jeszcze lepiej by było gdyby studenci czytali ze zrozumieniem 🙂 wcale nie mam ochoty odrzucać ich pracy i pisać to samo, co było w opisie zadania, a następnie znowu czekać aż zrobią to poprawnie 🙂 a zadanie banalnie proste i nawet w tym prostym zadaniu około połowa osób chciała pójść na skróty (czyli zrobiła to źle) 🙂

  Moja rada – piszcie bardzo BARDZO dokładnie, o co Wam chodzi i czego oczekujecie w zadaniach, żebyście nie musieli się teraz użerać tak jak ja 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.