Szkolenie SilesiaSEM po raz pierwszy w Warszawie

27 listopada w minioną środę odbyło się po raz pierwszy spotkanie Silesia SEM w Warszawie. To szkolenie było przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Organizatorem tego szkolenia była firma Radka Kubery autora oprogramowania Site Condition natomiast wykładowcami byli:
  • Artur Strzelecki
  • Karol Dziedzic
  • Paweł Gontarek
  • Radek Kubera

Każdy z nich miał swój temat do omówienia, jednak wspólnym mianownikiem było omawianie metod nadal skutecznych po październikowym pingwinie i pozostających bezpiecznymi na długie lata.

Jak pozycjonować po pingwinie – case study

artur strzeleckiSzkolenie rozpoczęło się z 30 minutowym opóźnieniem, a pierwszy wystąpił Artur Strzelecki. Artur za cel wziął sobie pokazanie bardzo konkretnie w jaki sposób krok po kroku pozycjonuje aktualnie strony z sukcesem. Zobaczyliśmy kilka case study z różnymi sposobami na link building, mimo upływu czasu Artur w swojej strategii cały czas posiłkuje się eweblinkiem, aczkolwiek pokazał też kilka przykładów pozyskiwania linków bardzo dobrej jakości.

Artur zaczął stawiać na jakość linków i prawdziwy White Hat SEO i udowodnił, że mała liczba dobrej jakości linków potrafi naprawdę wiele zdziałać.

Później na przykładzie własnego bloga i kilku wpisów pokazał jak dobry content potrafi samodzielnie zdobywać linki, sygnały z sieci społecznościowych (fb, twitter,g+) i samemu się pozycjonować.

Osobiście bardzo duży nacisk teraz kładę na długi ogon bo i na tym blogu i kilku innych, które prowadzę przekonałem się, że dobry content jest kluczem do sukcesu.

LinkBuilding relacyjny czyli seo dla dużych graczy

karol dziedzicDrugi wystąpił Karol Dziedzic przedstawiając linkbuilding relacyjny. To jest strategia dla dużych klientów więc po komentarzach osób z sali było widać, że temat jest ciekawy, jednak dla wielu niedostępny.

Cała zabawa polega na mocnym angażowaniu społeczności, blogerów, kreowaniu wizerunku, marki w sieci… także jest to spore przedsięwzięcie. Karol wspomniał o pewnych bardzo drobnych, ale ważnych elementach przy kontakcie z blogerami, które mogą zdecydować o sukcesie współpracy. Dość ciekawym tematem był pasywny linkbuilding relacyjny czyli odzyskiwanie mocny stron wspominających o nas.

Temat bardzo ciekawy. Karol na co dzień współpracuje z dużymi klientami i takie podejście na pewno sprawdza się bardzo dobrze.

Zrób sobie audyt strony

paweł gontarekKolejny był Paweł Gontarek (Zgred), który jest znany jako specjalista od audytów i temu poświęcił swój czas. Paweł wziął na tapetę 2 domeny porównywarek i przeanalizował dlaczego jedna z nich pojawia się wyższej w wynikach wyszukiwania niż druga. Krok po kroku dokładna analiza stron i wytykanie błędów. Trzeba przyznać, że Paweł robi to bardzo dokładnie i bardzo szczegółowo.

Jak w każdym z wykładów zawsze można było znaleźć i tutaj ciekawe perełki. Paweł udostępnił swoje slajdy na slideshare także możecie sami zobaczyć o czym Paweł mówił.

Na afterze okazało się, że Paweł wcale nie jest takim Zgredem jakby się mogło wydawać 🙂 i można było dowiedzieć się trochę ciekawych rzeczy nie dostępnych na szkoleniu 🙂

Przerwa obiadowa, kuluary…

Podczas przerw w trakcie szkolenia były dostępne napoje, natomiast w połowie wykładu Pawła była przerwa obiadowa. Co ważne obiad był w cenie i był podawany na miejscu także nie trzeba było szukać miejsca na obiad dzięki czemu towarzystwo się nie rozeszło, a można było wykorzystać ten czas na uzyskanie ciekawych informacji od innych osób z branży.

Wszystko o pingwinie i disavow links tool

radosław kuberaOstatni wystąpił Radek Kubera, który wziął na tapetę Pingwina oraz disavow links tool. Sporo było podstawowych informacji o pingwinie, ale też ciekawostek o tym na co uważać podczas zrzekania się linków.

Oczywiście Radek nie mógł nie wspomnieć o swoim oprogramowaniu sitecondition, który w dużej mierze służy właśnie do zrzekania się linków o którym pisałem na blogu już jakiś czas temu. Po tym co Radek o sitecondition powiedział na szkoleniu i czego dowiedziałem się o nim na after party muszę powiedzieć, że liczę na to narzędzie bardzo mocno bo szykuje się nam całkiem solidny system oceny jakości linków naszych stron i nie tylko.

AfterParty

To nieodłączny element szkoleń seo na których często można dowiedzieć się więcej niż na samych szkoleniach 🙂 Miałem okazję porozmawiać z wieloma osobami, które znałem do tej pory tylko i wyłącznie z sieci także było bardzo miło. Co ciekawe na tej imprezie pojawiły się osoby z branży, których nie było na szkoleniu np. Jakub Makaruk.

Podsumowanie szkolenia SilesiaSEM w Warszawie

Nie ukrywam, że najbardziej lubię elementy praktyczne także wykład Artura Strzeleckiego najbardziej mi się podobał. Ostatnio jeżdżę na wiele szkoleń, także spoza branży seo i wiem, że czasami jedna świetna myśl uchwycona na szkoleniu potrafi bardzo wiele zmienić, a kontakt osobisty z osobami z branży jest nieoceniony.

Dzięki interakcji z uczestnikami szkolenia można było uzyskać jeszcze więcej ciekawych informacji i poznać inny punkt widzenia.

Osobiście także zacząłem zwracać co raz większą uwagę na jakość i naturalność linków, budowę contentu, angażowanie do współpracy blogerów… także jest to dokładnie ten sam punkt widzenia jak prezentowany na szkoleniu.

Dziękuję Panowie i Pani Marto 🙂 za świetną organizację i możliwość spotkania się w tak zacnym gronie.

Zapraszam na blog Eweliny, która też była na szkoleniu i podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na jego temat.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Szkolenie SilesiaSEM po raz pierwszy w Warszawie, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

13 komentarzy

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.