Narzędzia seo dostępne na moim blogu

narzedzia seo
Wczoraj na blogu umieściłem 2 bezpłatne narzędzia seo dzięki uprzejmości Damiana Sałkowskiego.

1 narzędzie seo – generator sitemap

Generator sitemap >> służy do generowania mapy witryny naszej strony dla robota Google. Narzędzie szczególnie przyda się właścicielom większych witryn, gdzie są problemy z indeksowaniem wszystkich podstron. Zanim jednak z niego skorzystasz warto wcześniej sprawdzić czy Twój CMS automatycznie nie generuje już takiej sitemapy.

2 narzędzie seo – generator pliku robots

Generator pliku robots >> wskazuje elementy Twojej witryny, które nie mają być dostępne dla robotów przeglądarek internetowych czyli np. część administracyjna, formularz logowania, możesz też tutaj wskazać link do mapy witryny.

Na razie udostępniam Ci te 2 narzędzia, natomiast jeśli masz pomysł na jakieś inne proste narzędzie, które może być dla Ciebie przydatne to koniecznie napisz swoją propozycję w komentarzu.

Aha możesz też w komentarzu, albo na e-mail napisać czy potrzebujesz dodatkowych informacji wyjaśnień, instrukcji do generatorów czy to co jest wystarczy.

— aktualizacja 27-03-15 —

3 narzędzie seo – mieszarka synonimów

Mieszarka synonimów >> służy do generowania unikalnych tekstów z zestawu synonimów. Niezwykle przydatna do generowania wielu unikalnych tekstów np. do opisów stron do katalogów, precli czy też zaplecz seo.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (11 votes cast)
Narzędzia seo dostępne na moim blogu, 4.5 out of 5 based on 11 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

27 komentarzy

napisz komentarz
 • Bardzo dziękuję za narzędzia. Aktualnie jestem przy przebudowie strony, więc chętnie skorzystam z poleconych narzędzi 🙂

 • Dzięki Sławku za narzędzia. WordPress akurat te funkcje może mieć po wgraniu odpowiedniego pluginu. Jednak przydadzą się do stron klientów, które nie są oparte na popularnych CMS-ach.

  Jeśli chodzi o narzędzia, które mogą się przydać to np. tool, który pokaże nam szybkość wczytywania się strony. Wiem, że tego trochę jest, ale gdybyś miał wszystko na swojej stronie to ułatwiłoby mi to pracę.

  Co do instrukcji to, to co jest to wystarczy.

  Pozdrawiam serdecznie!

 • Dzięki za generator sitemap. Właśnie zarejestrowałem się w Google Webmasters i w jednym z punktów jest wgranie sitemapy. Zastanawiałem się jak to zrobić, a tu wszystko podane na tacy 🙂

 • Jak zwykle bardzo przydatny artykuł Sławku. Przydatnych narzędzi nigdy za wiele, sszczególnie jeśli są darmowe i mogą pomóc w tak istotnej kwestii jak optymalizacja witryny 🙂 Z mojego doświadczenia za niezwykle przydatny uważam site map generator, który ułatwi sprawę szczególnie tym osobom, które prowadzą swoją stronę w oparciu o systemy nie generujące automatycznie sitemap. WordPress radzi sobie z tym bardzo dobrze dzięki potędze licznych pluginów – bardzo często rownież darnowych, ale inne CMS-y różnie do tego zagadnienia podchodzą 😉

 • Witam no właśnie przedmówca mnie tu uprzedził. Przydałoby się narzędzie do sprawdzania pozycji, na blogach. Skoro ma pan takie narzędzia to chyba pana blog zarabia, na to wychodzi. Ja kiedyś miałęm zaczynać tą całą pracę, na blogu, ale jak zobaczyłem ile przy tym jest pracy to nie miałbym raczej czasu, żeby pogodzić to zajęcie z moją obecną pracą.

 • Przydatne informacje, dzięki Ci za udostępnienie ich tutaj na stronie. Myślę, że prędzej czy później na pewno skusze się i z jakiegoś skorzystam 🙂 Dzieki i pozdrowienia!

 • Super. A czy jakis program SEO, ewentualnie który polecasz na Wordpresa? A tak na marginesie to Twoja strona jest na Wordpresie?

 • Witam ja dopiero mam zamiar zrobić swoją pierwszą stronę internetową. Widzę, że naprawdę udostępniłeś nam bardzo dużo pomocnych narzędzi może więc będzie mi jakoś łatwiej teraz, ponieważ naprawdę nie wiedziałam nawet za co się zabrać, żeby zacząć. Może wy coś wiecie, od czego zacząć, na samym początku lub autor tego bloga. Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.

 • Dzięki za wpis.
  W odniesieniu do generatora pliku robots.txt, czy wskazane jest wygenerowanie pliku dla wszystkich robotów z regułą Allow?

 • No ja zgadzam się całkowicie, że to bardzo przydatne informacje i to już któreś z kolei. Naprawdę super, że istnieje taka osoba jak ty, która tak chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi. Widać, że masz wręcz powołanie do pisania takiego bloga i że idealnie się do tego nadajesz. Po prostu świetny blog bez dwóch zdań.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.