[huge_it_slider id='1']

Generator sitemap

Poniższy formularz generuje plik z mapą Twojej witryny co pozwoli Google lepiej indeksować podstrony Twojej witryny. Narzędzie przydatne szczególnie dla dużych witryn. Zanim wygenerujesz mapę sprawdź czy Twój CMS automatycznie jej nie generuje.

Jak korzystać z generatora sitemap?

 1. Wypełnij formularz i kliknij przycisk “Generuj mapę”
 2. Pobrany plik (preferuję xml) wgraj do głównego folderu Twojej witryny
 3. Przejdź do Google Wemaster Tools >> do zakładki Indeksowanie > Mapy witryn i kliknij czerwony przycisk po prawej stronie “DODAJ/TESTUJ MAPĘ WITRYNY, a następnie podaj adres do wgranej mapy.

Obok pól znajdują się ikonki “?”, które wyjaśniają do czego służy każde z pól.

18 komentarzy

napisz komentarz
 • Generator robił mapę z witryny z ok. 300 podstronami, uwzględnił 148 (?), zajęło mu to ponad pół godziny.

 • Jeszcze w uzupełnieniu:
  1) na jakiej zasadzie generator nadaje priorytet przy opcji automatycznej?
  2) jeśli mam w mapie zaindeksowaną połowę stron, to czy umieszczenie takiej niepełnej mapy nie popsuje organicznych wyników wyszukiwania? (witryna jest stara i znana google chyba ‘na wylot’

  Pozdrawiam!

  • Ad1) Priorytety zależą od Levelu. Jeżeli link do strony leży na stronie głównej to priorytet ma 1.0, jeżeli przeklikać trzeba się raz to 0.8, jeżeli dwa razy to 0.6 – niższych nie nadajemy.

   Ad2) Generator powinien uwzględnić wszystkie podstrony jeżeli jest ich 300 (chyba, że go coś zatrzymało). Muszę mieć adres strony, żeby powiedzieć coś więcej.

 • Hmm, myślałem że to będzie program do pobrania. Tak przynajmniej wynikało z maila. Korzystanie ze zdalnego serwisu do robienia mapy zawsze będzie wolne, sprawdzone. Pewnych rzeczy się nie nie przeskoczy, Amazony i inni “chmurni” też mają ten problem…

 • Witam, po wygenerowaniu mapy wgrałem ją do głównego katalogu domeny po czym zgłosiłem w webmaster tools. Pojawił się komunikat:
  Pusta mapa witryny
  Ta mapa witryny nie zawiera żadnych adresów URL. Sprawdź poprawność mapy witryny i prześlij ją ponownie.
  W czym problem?
  pzdr
  Krzysztof

 • Witam,
  Po utworzeniu mojej mapy wyskakuje mi błąd:
  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/local/www/app.senuto.com/App/Inc/Cache/Volt/%%usr%%local%%www%%app.senuto.com%%app%%views%%frames%%sitemap%%result.html.cache on line 59

 • Powiedź mi, jak duże znaczenie ma wypełnienie “częstotliwość”?

  Otóż tak: do tej pory od miesiąca strona nie była aktualizowana, teraz będą wrzucane arty średnio raz na tydzień/ raz na dwa, ale może być tak że będzie art 2x w tygodniu.

  Wówczas za każdym razem generować nową site map i jak wgrywać do google search console, czy istnieje jakaś opcja automatycznej aktualizacji mapy?

  z góry dziękuje za odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.