[huge_it_slider id='1']

Generator sitemap

Poniższy formularz generuje plik z mapą Twojej witryny co pozwoli Google lepiej indeksować podstrony Twojej witryny. Narzędzie przydatne szczególnie dla dużych witryn. Zanim wygenerujesz mapę sprawdź czy Twój CMS automatycznie jej nie generuje.

Jak korzystać z generatora sitemap?

 1. Wypełnij formularz i kliknij przycisk “Generuj mapę”
 2. Pobrany plik (preferuję xml) wgraj do głównego folderu Twojej witryny
 3. Przejdź do Google Wemaster Tools >> do zakładki Indeksowanie > Mapy witryn i kliknij czerwony przycisk po prawej stronie “DODAJ/TESTUJ MAPĘ WITRYNY, a następnie podaj adres do wgranej mapy.

Obok pól znajdują się ikonki “?”, które wyjaśniają do czego służy każde z pól.

18 komentarzy

napisz komentarz
 • Generator robił mapę z witryny z ok. 300 podstronami, uwzględnił 148 (?), zajęło mu to ponad pół godziny.

 • Jeszcze w uzupełnieniu:
  1) na jakiej zasadzie generator nadaje priorytet przy opcji automatycznej?
  2) jeśli mam w mapie zaindeksowaną połowę stron, to czy umieszczenie takiej niepełnej mapy nie popsuje organicznych wyników wyszukiwania? (witryna jest stara i znana google chyba ‘na wylot’

  Pozdrawiam!

  • Ad1) Priorytety zależą od Levelu. Jeżeli link do strony leży na stronie głównej to priorytet ma 1.0, jeżeli przeklikać trzeba się raz to 0.8, jeżeli dwa razy to 0.6 – niższych nie nadajemy.

   Ad2) Generator powinien uwzględnić wszystkie podstrony jeżeli jest ich 300 (chyba, że go coś zatrzymało). Muszę mieć adres strony, żeby powiedzieć coś więcej.

 • Hmm, myślałem że to będzie program do pobrania. Tak przynajmniej wynikało z maila. Korzystanie ze zdalnego serwisu do robienia mapy zawsze będzie wolne, sprawdzone. Pewnych rzeczy się nie nie przeskoczy, Amazony i inni “chmurni” też mają ten problem…

 • Witam, po wygenerowaniu mapy wgrałem ją do głównego katalogu domeny po czym zgłosiłem w webmaster tools. Pojawił się komunikat:
  Pusta mapa witryny
  Ta mapa witryny nie zawiera żadnych adresów URL. Sprawdź poprawność mapy witryny i prześlij ją ponownie.
  W czym problem?
  pzdr
  Krzysztof

 • Witam,
  Po utworzeniu mojej mapy wyskakuje mi błąd:
  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/local/www/app.senuto.com/App/Inc/Cache/Volt/%%usr%%local%%www%%app.senuto.com%%app%%views%%frames%%sitemap%%result.html.cache on line 59

 • Powiedź mi, jak duże znaczenie ma wypełnienie “częstotliwość”?

  Otóż tak: do tej pory od miesiąca strona nie była aktualizowana, teraz będą wrzucane arty średnio raz na tydzień/ raz na dwa, ale może być tak że będzie art 2x w tygodniu.

  Wówczas za każdym razem generować nową site map i jak wgrywać do google search console, czy istnieje jakaś opcja automatycznej aktualizacji mapy?

  z góry dziękuje za odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.